Tuli yks-kaks mieleen, kun kaverin poika oli aloittelemassa skeittausta ja siinä kaverin kanssa juteltiin, että: " Kyllähän sitä mekin aikoinaan...jne" , että minullahan on jossakin jemmassa vanhoja lautojani. Onko noilla mitään arvoa vai joko nykylaudat ovat kehittyneet noiden yli 20-vuotta vamhojen lautojen edelle niin paljon, että ne vanhat ovat jo arvottomia? Silloin aikoinani niihin kyllä laitettiin rahaa kiinni ja laudat saattoivat silloin maksaa tuhannen markkaa...ylikin.
Jotain Santa Cruzin Jim Thiebaudia ja oliko joku Alva ?? toinen malli...voisi arkistoista löytyä hyvinkin hyvä kuntoisena.
Retrolaudoilla mitään kysyntää?
Turho
3
419
Vastaukset
- stilltickin
Onhan niillä paljonkin, nostalgia arvoa. Kannattaa ebaystä käydä kattoon. Joku käyttämätön natas tai vallely on helposti 4000-5000 euroa dekki... Hyväkuntoiset completet hyvältä heebolta tuhatkin euroa. Thiebaud on varmasti haluttu.
- stilltickin
...Tai ehkä 3000 euroa dekki, muistin väärin:) Mutta Thiebaud completesta saat sen tuhat egee, jos on hyväkuntoinen, ja grafiikat pitää kans olla hyväkuntoisia.
- Turho
Oho!! Taitaa mennä varaston kaiveluksi nyt. Missäs nuita kannattaisi kaupata täällä kotosuomessa, että laudat pääsisivät hyvään kotiin tai niitä keräileville?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859