Kammottavaa LKS!

Miksi LKS kohtelee vammaisia potilaita ala-arvoisesti, jopa hengenvaarallisesti?
Heitetään ulos päivägirurgiasta niin voimakkaasti huumattuna ettei potilas pysty nielemään eikä virtsaamaan.
Katederoinnin jälkeen kehoitus: Jos pisu ei kolmen jälkeen YÖLLÄ tule niin terveyskeskukseen, johon matkaa 100km.
Eka pisuliru tullut kahdeksan aikaan aamulla, yöllä hirvittävät kivut...
Niskojaan nakelleella naislääkärin ylimielisyydellä ja vammaisia halveksivalla asenteella ei äärtä eikä laitaa...
Mitä tämä on LKS!?
4233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Viranomaistutkinnan paikka monessakin mielessä.
Sikäli kun minä tiedän uhrina uskovainen Kynnys ry:ssä 41v toiminut ihmisoikeusaktivisti.
Sitä ennen sairaalan vaihto vaikkapa Ouksiin potilasturvallisuuden vuoksi välttämätöntä.
Roissa toimii Kynnyksen ihmisoikeusryhmä.

Äänestä

Kynnyksen jäsenet ovat erittäin hyvin koulutettuja.
Tämänhetkiset kurssit koskevat YK:n vammaissopimusta ja vammaisten seksuaalisia oikeuksia ja niiden loukkauksia mm. kemiallisia raiskauksia joka on törkeydessään rinnastettavissa fyysiseen raiskaukseen.
Suomi on lopultakin ratifioinut YK:n vammaissopomuksen johon tutustumista suosittelen LKS:nhenkilökunnalle ennen kuin törkeästä kohtelusta ja kostoksi hoidon epäämisestä nousee valtakunnallinen meteli, sillä jokainen jäsen seuraa vammaissopimuksen toteutumista.
Me vaadimme -emme pyydä- ihmisoikeuksiemme, ihmisarvomme,sekä itsemääräysoikeukisemme kunnioittamista!

Äänestä

Olemme jo kauan tienneet että LKS:ä on henkilökunnassa vammaisiin erittäin ilkeämielisesti suhtautuvia henkilöitä.
Kuulimme usein toistuneesta tilanteesta jossa sairaanhoitaja tuli keskellä yötä ilkeämielisesti tuijottamaan kuumeista voimakkaista lihaskivuista valvovaa potilasta.
Kynnyksen lakimies puuttukoon asioihin ja toimittakoon tarvittavat kantelut valvoville viranomaisille,
Aihetta viranomaistutkintaan on!!

Äänestä

olen menossa urologin vastaanotolle. toivottavasti olisi nainen joka ropeloi paikkoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaarallista kirjoitti:

Miksi LKS kohtelee vammaisia potilaita ala-arvoisesti, jopa hengenvaarallisesti?
Heitetään ulos päivägirurgiasta niin voimakkaasti huumattuna ettei potilas pysty nielemään eikä virtsaamaan.
Katederoinnin jälkeen kehoitus: Jos pisu ei kolmen jälkeen YÖLLÄ tule niin terveyskeskukseen, johon matkaa 100km.
Eka pisuliru tullut kahdeksan aikaan aamulla, yöllä hirvittävät kivut...
Niskojaan nakelleella naislääkärin ylimielisyydellä ja vammaisia halveksivalla asenteella ei äärtä eikä laitaa...
Mitä tämä on LKS!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu