Olen törmännyt pari kertaa tilanteeseen, jossa olen ollut jossain tapahtumassa puolisoni kanssa. Silloin tuntematon nainen alkaa silmäpelin ja tekee tiettäväksi kiinnostuksena.
Nyt kysyn naisilta, että kuvitteleeko naiset että jos alan osoittamaan siinä kiinnostusta, niin puolisoni ei huomaa mitään. Kun koitan olla siinä pokkana, niin tämä "kolmas pyörä"nainen lähtee tilanteesta "tuohtuneena" pois.
Olisiko mahdollista, että sama henkilö moikkaa joskus kun olen yksin. Voitaisiin vaikka jutella sillä olet jäänyt mieleeni. Usein vain käy niin että sama nainen ei yritä toista kertaa, kun olen vapaalla yksin.
Jos nyt luet tätä, niin vika ei ollut sinussa, tilanne vain oli mahdoton.
Haloo naiset!
5
451
Vastaukset
- yrittänyttäei
Huomasin että tämä otsikko on luetumpia ja kiinnostuin lukemaan tämän läpi. Mistähän johtuu, että kukaan nainen ei ole kommentoinut tätä. Minun mielestä, kannattaa yrittää tosiaan silloin uudestaan kun toinen on yksin. Eihän sitä tiedä, mitä siitä syttyy.
- minnamari22
Mistä voin tietää, onko seuralaisesi puolisosi vai pelkkä kaveri? En voi tietää tulenko torjutuksi tilanteen vuoksi vai siksi, etten kelpaa.
- yrittänyttäei
Siksi juuri kannattaa suoda se hymy uudelleen kun olen yksin. Kyllä sen äkkiä huomaa, lähteekö toinen juttuun mukaan ja vaikka juttelemaan.
- Harhaisiamiehiäonpaljon
Joopa joo! Kyllä naiset saadaan syyllisiksi ihan kaikkeen! Mitä hittoa te oikein ajattelette miehet? Ei ole mahdollista, että puolison kanssa olevaa ryhdyttäisiin vonkaamaa: olet KUVITELLUT koko jutun!! Ja oikein kysellään, että" miksei se sitten osoita mitään kiinnostusta, kun yksin olen"! Vaikka provo onkin, niin silti vastasin, jossain menee niidenkin raja.
- seläntakana
Mikset itse osoita naiselle kiinnostusta kun olet yksin liikenteessä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861540
- 711190
Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr1721070Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!52882Aika usein mietin sitä
Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t46861- 47848
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman38838- 46792
IS Viikonloppu 26.-27.4.2025
Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika35769Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !
Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si9763