Olipa tänä vuonna hyvät puheet. Valtuuston puheenjohtaja piti hyvän tervehdyksen. Oikein oli tuore ja myönteinen.
Juhlapuhe oli myös oikein hyvä. Kyllä oli kaikin puolin hyvä juhla. Lapset huomioitu myös. Hienoa Salla!
Sallapäivät 2017
12
708
Vastaukset
- TyhjääkinTyhmempi
Puhe oli yhtä tyhjän kanssa, mikä ei ollut Salmijärven suhteen yllätys.
Lapin Kansa referoi puheesta oleellisimman: eli ei maininnut sanallakaan!- edelleen
Mitäs siinä sinun mielestäs olisi pitänyt olla?
- KepuMeansDisaster
edelleen kirjoitti:
Mitäs siinä sinun mielestäs olisi pitänyt olla?
En ole kepulaisten puheiden kirjoittaja enkä aio noiden luusereiden touhuihin muutenkaan sekaantua!
- Hyväpuhe
On kyse myös kyvystä kuulla, kuunnella ja ymmärtää kuulemaansa.
- KepuMeansDisaster
Hyväpuhe kirjoitti:
On kyse myös kyvystä kuulla, kuunnella ja ymmärtää kuulemaansa.
Mielenkiintoista? Haukut Lapin Kansan toimittajaa ymmärtämättömäksi eli siis tyhmäksi?
Hän ei kirjoittanut tai maininnut puheesta sanallakaan, mikä merkitsee, että puheessa ei ollut mitään mainitsemisen arvoista: sisältö oli siis NOLLA! - jooho
KepuMeansDisaster kirjoitti:
Mielenkiintoista? Haukut Lapin Kansan toimittajaa ymmärtämättömäksi eli siis tyhmäksi?
Hän ei kirjoittanut tai maininnut puheesta sanallakaan, mikä merkitsee, että puheessa ei ollut mitään mainitsemisen arvoista: sisältö oli siis NOLLA!Kuka puhuu toimittajasta?
- lomaileva
Kaikille yhteisesti: Jos pelkästään se että toimittaja ei puhetta mainitse tai selosta, tekee siitä tyhjän, niin kyllä on paljon tyhjiä puheita maailma täynnä.
Suosittelen kaikille sitä, että menee ihan itse paikalle kuuntelemaan ja kuuntelee.
Minä aion ensi kesänäkin tulla ja kuulla. Hyviä oli puheet ja ohjelma muutenkin - potaskaa_potaskaa
lomaileva kirjoitti:
Kaikille yhteisesti: Jos pelkästään se että toimittaja ei puhetta mainitse tai selosta, tekee siitä tyhjän, niin kyllä on paljon tyhjiä puheita maailma täynnä.
Suosittelen kaikille sitä, että menee ihan itse paikalle kuuntelemaan ja kuuntelee.
Minä aion ensi kesänäkin tulla ja kuulla. Hyviä oli puheet ja ohjelma muutenkinKävin kyllä päivillä, ja puheen pitäjänkin näin, se siitä. Yleisesti puheista minä käsitän ne eräänlaisina teatterieityksinä jossa puheen pitäjäkään ei aina ymmärrä mistä puhuu. Monestihan politiikkojen puheet ovat jonkun toisen kirjoittamia, ja ovat yhvän mielikuvituksen tuotetta.
Kannattaa tarkistaa omaakin asennetta jos alkaa uskomaan, ja ottamaan todesta mitä politikot puhuvat vastuu on tosiaan aina kuulijalla. - KepuJaPersutValehtelevat
potaskaa_potaskaa kirjoitti:
Kävin kyllä päivillä, ja puheen pitäjänkin näin, se siitä. Yleisesti puheista minä käsitän ne eräänlaisina teatterieityksinä jossa puheen pitäjäkään ei aina ymmärrä mistä puhuu. Monestihan politiikkojen puheet ovat jonkun toisen kirjoittamia, ja ovat yhvän mielikuvituksen tuotetta.
Kannattaa tarkistaa omaakin asennetta jos alkaa uskomaan, ja ottamaan todesta mitä politikot puhuvat vastuu on tosiaan aina kuulijalla.Tämä pitää erityisesti paikkansa kepulaisten ja persujen kohdalla.
Sallaankaan ei mahdu yhtään rehellistä kepulaista tai persujen kunnallispolitiikkoa.
Kaikilla on omat luurankonsa kaapeissaan: sukulaisten suosimista, vaalilupausten pettämistä, suoranaista valehtelua, kunnan varojen väärinkäyttöä, rasistista käyttäytymistä. Oi voi, lista olisi loputon.
Sääliksi käy niitä harhaanjohdettuja, jotka ovat noit puolueita ja niiden ehdokkaita äänestäneet. Mikä mahtaa olla motiivina noilla äänestäjillä vai onko kyse suoranaisesta tyhmyydestä?
Jätän teidät pohtimaan vastausta; itse tiedän vastauksen! - köyhät-kyykkyyn
KepuJaPersutValehtelevat kirjoitti:
Tämä pitää erityisesti paikkansa kepulaisten ja persujen kohdalla.
Sallaankaan ei mahdu yhtään rehellistä kepulaista tai persujen kunnallispolitiikkoa.
Kaikilla on omat luurankonsa kaapeissaan: sukulaisten suosimista, vaalilupausten pettämistä, suoranaista valehtelua, kunnan varojen väärinkäyttöä, rasistista käyttäytymistä. Oi voi, lista olisi loputon.
Sääliksi käy niitä harhaanjohdettuja, jotka ovat noit puolueita ja niiden ehdokkaita äänestäneet. Mikä mahtaa olla motiivina noilla äänestäjillä vai onko kyse suoranaisesta tyhmyydestä?
Jätän teidät pohtimaan vastausta; itse tiedän vastauksen!Valtakunnan politiikassa kepulaiset itse joutuivat huijauksen kohteeksi. Sipilä nostettiin jalustalle, valtakunnan ykkösmieheksi, todellisuudessahan Sipilä on aina sielultaan ollut kokoomuslainen.
Sipilä käytti vain hyväksi Kepua koska siitä oli helpoin ponnistaa huipulle olihan hän polittisesti tuntematon. Oulun seutu on vahvaa lestadiolaisten, ja samalla Kepun vahvaa kannatusaluetta, joten se piti hyödyntää.
Nyt Suomea johtavat miljonäärit Sipilät, Bernerit ja kumppanit, jotka junailevat nyt sijoittajille paistit tarjottimelle, ja poistuvat molemmat politiikasta tämän hallituskauden jälkeen.
Tyhmää kansaa on helppo huiputtaa onhan Sipilä hyvin "symppis" mieheksi ja luotettavan oloinen , kuitenkin röyhkeä bisnesmies, kuten" lestit" yleensä ovatkin.
- sallabeibe
Olipas hienot Sallapäivät! Lapsille oli vaikka mitä ja myös aikuisille.
- rfde
ei mitään virkaa koko sallapäivillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1428005Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.323170Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa
Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole3892254Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729422841790Kerrostaloihin ilmalämpöpumput
Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih1511657Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh211491- 151258
- 1001249
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1371166- 181142