Mikähän nyt on muodikas väri hiuksissa? Havaitsin tässä yksi päivä olevani ainut blondi katukuvassa...Onkohan kyse sattumasta, vai eikö kukaan enää vaalenna tukkaa?
blondit kaikonneet....?
tipi
2503
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
mä ainakin blondaan ja mun pari kaveriakin blondaa yhä :) Eikös sitä sanota että vaaleat hiukset ovat aina muodissa..?! Oon ainakin joskus kuullu.
Muutaman vuoden blondailun jälkeen perusteinikin huomaa että tukka lähtee sillä menolla päästä ja pitkin hampain kasvattaa raitojen avulla oman värin takaisin. Sitten jonkun ajan (toivoakseni useiden kymmenien vuosien) jälkeen huomataan että jostain syystä lyhyeksi tätitukaksi kynitty pehko kaipaa piristystä ja värjätään se kuparinpunaiseksi ja unohdetaan sekä värihoito että tyvivärjäykset :-)