Suhteen koossapitovinkki kilteille & kunnollisille

Mehän kaikki tiedämme että jos kiltti & kunnollinen mies pääseekin suhteeseen päättyy se suhde jos muutamassa vuodessa kun naiselle tulee tylsää, on aika jutella ja siinä se. Tuli tuosta uutisesta mieleen mainio keino siirtää sitä juttelua, siis tuosta:

https://www.seiska.fi/Oho/Mies-lahti-yhdelle-oluelle-loytyi-Ibizalta/1122787

Selvästikin Hannah on mahdottoman ylpeä "ihan kreisistä" miehestään ja vaikka Gareth selvästikin on ytmien ytmi voisihan sitä varmaan kiltti & kunnollinenkin mies tehdä jotain tuontapaista vaikkei siihen luontaista taipumusta olisikaan. Unohdetaan Ibiza kun ei kiltti & kunnollinen kuitenkaan taipuisi ykskaks huvittelulomalle karkaamaan mutta voisihan se kiltti & kunnollinenkin olla karkaavinaan.

Vaikka se varmaan sielua kirpaisisi kun joutuisi tuhlaamaan yhteiseen asuntoon säästämiään varoja voisi kiltti & kunnollinenkin kuitenkin vuokrata kotikaupungista halvan motelli-, tms. huoneen muutamaksi päiväksi, sitten vaan muka "katoaisi" ryyppyreissulle ja antaisi naisensa hehkua "kadonneen" etsinnöissä, varmasti tekisi hyvää naiselle kun saisi draamailla sydämensä kyllyydestä, soitella molempien suvuille ja päivitellä ystävilleen "kamalaa" renttumiestään.

Loppujen lopuksi kulutettu raha olisi pieni uhraus siitä että kiltti & kunnollinen pitäisi perheen koossa sillä ja jos ovelasti ajoittaisi nuo "katoamisensa" äitien-, naisten-, eka tapaamisen-, jne, päivien ajaksi jolloin kilttinä & kunnollisena kuitenkin joutuisi lahjomaan naista kylpylälahjakorteilla yms. se varmaan tulisi halvemmaksikin. Eihän nimittäin olisi pakko ryypätä, hakisi vaikka kirjastosta pinon kirjoja luettavaksi lymyilyn ajaksi. Takaisin tultua kun nainen tiedustelisi missä sitä ollaan oltu yrmyilisi vaan "Ei kuulu sulle" niin naisen rakkaus vaan lisääntyisi kun se saattaisi alaa epäilemään toisen naisen kuvioissa oloa.

Hieno idea vaikka itse sanonkin.

8

338

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tätähän voisi vetää pitemmällekin. Annas kun autan.

      Varata muitten kilttien ja kunnollisten kanssa mökki. Siellähän voi kalastaa ja elellä pari päivää oikeasti mukavasti. Sitten nauhoittaa taustahälyä vaikka lähikuppilasta. Heti kun jonkun vaimo soittais, tunkis hellalta kuuman perunan suuhun ja koittais mutista jotain... lopettais voihkaisuun, missä sanois, että elä nyt kun puhun vaimolle...elä mee sinne pyyhkeen alle.

      Sit tietty haravalla raapimisjäljet selkään ennen lähtöä ja paketillinen kortsupaketteja likaisien alkkareiden sekaan. Pyykkinarulla palojälkiä kaulaan ja nivusiin. Mitä kiltti ja kunnollinen ei tekisi vaimon kiihkon vuoksi.

      • Niin siis sitä taustahälyä soittas kajarista...muistaa myös pitää potut lämpiminä... ja puhelin sammuksiin puhelun jälkeen. Akku loppu ja ei ollut laturia.


      • Joo, tuo oli hyvä, voisi tosiaan isommalla porukalla aisurimiehet sopia tuollaisen kokoontumisen niin kulutkaan ei varmaan mahdottomat olisi ja siinähän saattaisi mennä vaikka ryyppyhommiksi niin olisi jo melkein oikeaa jännäilyä.


      • kulutlaskuun
        Harmaaritari kirjoitti:

        Joo, tuo oli hyvä, voisi tosiaan isommalla porukalla aisurimiehet sopia tuollaisen kokoontumisen niin kulutkaan ei varmaan mahdottomat olisi ja siinähän saattaisi mennä vaikka ryyppyhommiksi niin olisi jo melkein oikeaa jännäilyä.

        Kiltit ja kunnolliset eivät ryyppää........... vai miten se nyt menikään........


      • Harmaaritari kirjoitti:

        Joo, tuo oli hyvä, voisi tosiaan isommalla porukalla aisurimiehet sopia tuollaisen kokoontumisen niin kulutkaan ei varmaan mahdottomat olisi ja siinähän saattaisi mennä vaikka ryyppyhommiksi niin olisi jo melkein oikeaa jännäilyä.

        Niin. Siinä sais sen darrankin sit oikeanlaiseksi. Vois vaikka viimeisen illan päätteeksi vetästä jonkun lakkalikööripullon ykkösellä.

        Puhelimeen pitäisi lisätä jonkun serkkutytön numero nimellä veksi... sille vois laittaa johdattelevia viestejä...vaikka että milloin taas nähtäis...ja se vastais luultavasti, että tuskimpa nähdään, jos ei jonkun ristiäisissä sit...ups takaisin serkkutytölle, niin sit tulis viesti, että vi..u ,että kiinnostas sellanen taas...


    • EdesUnissa

      Tunnen normielämässäkin hemmoja jotka häipyvät kauemmaksi ja huomattavasti pidemmäksi aikaa, mutta niiden naisystävät on sen verran fiksuja etteivät tee niistä lehtiuutista. Jotkut on kyllä tehneet osoitteenmuutos ilmoituksen.

      • kiltti-ja-kunnollinen

        Osoitteenmuutosilmoitus on yhdyssana. Kaivatko verta ätminenästäsi kirjoittamalla väärin?


    • semmoinenmiessiellä

      Harmaaritaria hajottaa, koska naismaku on niin draama queenia, ettei ole tosikaan, mutta samalla pelottaa sellaiset naiset. Että kun kiihottaa ja pelottaa yhtä aikaa, niin elämä sitten kilpistyy sinne netin taakse näitä unelmia kirjoittelemaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      334
      1336
    2. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      74
      919
    3. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      61
      823
    4. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      120
      693
    5. Riitastako pelastaja

      Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt
      Kemijärvi
      43
      680
    6. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      38
      672
    7. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      63
      653
    8. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      49
      648
    9. mielikuva

      Mitä luulet hänen ajattelevan sinusta?
      Ikävä
      50
      606
    10. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      95
      552
    11. 45
      537
    12. Miten nainen kohteli sinua?

      😋
      Ikävä
      32
      521
    13. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      48
      515
    14. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      9
      506
    15. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      23
      500
    16. Millaisen talvitakin haluaisit?

      Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain
      Sinkut
      84
      485
    17. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      32
      482
    18. Olisitko nainen ihan nolona

      Jos et saisikaan sitä nousemaan...
      Sinkut
      79
      447
    19. Onko kahvila Retro samalla pub???

      Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm
      Kuhmo
      8
      447
    20. Iivari esittää poliisin tutkintaa

      Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj
      Kemijärvi
      21
      421
    Aihe