Ei vitsailuja yms että bensaa saa asemilta (ei muuten saa joudun aina ostamaan) tuo olkoon ainoa vitsi joka on valitettavasti totta.
Nyt asiaan , onko fiksua ajattaa neliveto tehopenkissä parannltu ohjelma ja mitä sitä ennen kannattaa vaihtaa osiin? Tehdäänkö järkevämpiä ohjelmia mm vaihteistoon? Mukavana lisänä moottorin käytettävyys paranee kun on juuri kyseiseen koneeseen sopiva kartta ja ompa se kulutus pudonnut samalla.
Pitääkö koko ohjauselektroniikka vaihdattaa johonkin toiseen?
Mitä on vahvistettavien osien listalla?
Käyttö on normi käyttöä mitä pick upilla nyt tehdään , veneen siirtoa,töissä käyntiä,sukujuhlia ,heppatrailerin vetoa , marjametsiä.
Vortec 8100 4x4 parantelu,vahvistus,pienempi kulut
2
177
Vastaukset
- Krempo
Minun näkemykseni on, että auto on tehtaalla suunniteltu ja valmistettu silmälläpitäen sen päivittäistä käyttötarvetta. Mainitsemasi käyttö tuskin edellyttää tehon tai väännön lisäämistä, ellet harrasta liikennevalokisoja tai vedä vallan saatanallisia ylikuormia.
- Optimointimaksaaitsensät
Väärin,näkemyksesi on väärä,moottorin optimointi parantaa moottorin toimintaa. Voi hienosäätää ja vaikuttaa juuri moottorin toimintaa parantavasti. Väärin on myös että on tehtaalla juuri oikeaksi tehty. Tehdas tinkii joka kohdassa mitä voi. Ei todellakaan ole fiksuimmat osat kiinni. Aloitus tekstissä ei viitata millään muotoa lapsellisiin liikennevalolähtöihin. Ylikuormat saatanalliset kuuluu samaan ,ei viitteitä niihin,ei. Optimoimaan vaan heti konetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3043011Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482027- 1181794
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261719Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 651347
- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781223