Uskaltaisitko lähteä treffeille saunaan?

Tuolla Sompasaunassa miehet ja naiset saunovat sekaisin ilman vaatteita. Tossa Hesarissa kerrotaan Tinderissä tavanneesta parista, joka on tehnyt treffit saunalle. Uskaltaisitko itse tehdä saman?
http://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005302013.html
422825
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 42

Vanhimmat

Saunominen olisi kiva tapa tutustua

Äänestä

Sauna. Se on homoille.

Äänestä
  • Varsinkin homosauna

    Äänestä

Ätmiellä alkaisi muna seisoo kun näkisi nelikymppisen kurpan saunalla

1Äänestä
  • Hyvät isot tissit kuvassa yhdellä naisella. Siementäisin kylläm

    Äänestä



  • kaisanoasaa kirjoitti:

    Mulla pamahtaa jölö pystyyn jo pelkästä ajatuksesta.

    Niinkuin ilmeisesti jollain muullakin. http://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005303369.html?utm_campaign=tf-HS&utm_term=1&utm_source=tf-other&share=cd32dd2d257ab705049eb7aa1c690d07

    Mutta en se minä kuitenkaan ollut joka oli genitaalejaan rämpytteli.

    Näissä jutuissa aina oletetaan, että vain mies voi olla "perverssi" sekasaunassa. Mutta kyllähän naisillakin on yhtä lailla kiinnostuksen kohteet näissä saunoissa. Se vaan ei näy helposti päällepäin ja jos mies saa vihjailevia katseita saunassa, hän ei valita siitä lehdissä.

    Eli siinä missä jokunen mieskin voi mennä sekasaunaan "tsekkaamaan naisia", niin ihan yhtä lailla naisetkin "tsekkaavat miehiä".

    Ero lieneekin siinä, että naiset ovat kriittisemmät kohteestaan. Jos sekasaunassa istuisi nuori lihaksikas adonis, niin johan naiset olisivat pakaroissa kiinni hyvin nopeasti. Mutta kun miehet sekasaunoissa ovat usein vanhempia ja elämän kuluttamia, naiset eivät ole kiinnostuneita ja pitävät heitä perverssinä jos katse lipsuu väärään paikkaan.

    Näihin lehtijuttuihin naisten ahdisteluvalituksista pistäisi sen takia suhtautua hieman varoen. Usein kyse on siitä, että "ahdistelija" ei vain sopinut naisen makuun ja silloin kaikki miehet ovat automaattisesti sikoja ja heidät pitää haukkua lehdissä.

    Tämän sanoneena, niin tottakai pitää sekasaunoissa välttää liian vihjailevaa esiintymistä. Kaikkia ei nyt vaan kiinnosta olla kiinnostuksen kohde edes alastomana kimpassa."

    1Äänestä

  • hyi_helvetti kirjoitti:

    Tuollaiset runkkarimiehet on iljetyksiä. Runkkaisivat kotonaan.

    Kyllä minäkin kotona mieluummin hakkaan tumppuun kuin yleisessä saunassa. Mutta koska minulla on aina tappi tanassa jos on naisia lähellä niin siksi minä en koskaan yleiseen saunaan eli sekasaunaan menekään, jos menisin minulla olisi suuria vaikeuksia olla runkkaamatta.

    Äänestä

  • hyi_helvetti kirjoitti:

    Tuollaiset runkkarimiehet on iljetyksiä. Runkkaisivat kotonaan.

    Miksi mies ei saa olla aito oma itsensä. Mitä haittaa runkkaamisesta on kenellekään?

    Äänestä

  • runkatkaa.runkatkaa kirjoitti:

    Miksi mies ei saa olla aito oma itsensä. Mitä haittaa runkkaamisesta on kenellekään?

    Jos kaverisi haluaa olla aito oma itsensä ja runkata saunassa vieressäsi, niin se on sinulle ihan ok?

    Äänestä

  • Ymmärsinköoikein kirjoitti:

    Jos kaverisi haluaa olla aito oma itsensä ja runkata saunassa vieressäsi, niin se on sinulle ihan ok?

    Jos kaunis nainen tai useampi nainen runklaisi sekasaunassa ja olisi miehiä ympärillä, niin tuskimpa miehet siitä suuttuisivat ja käskisivät lopettamaan.
    Seuraisivat sivusilmällä naisten runklausta ja voihkimista tai poistuisivat paikalta tuntien olevansa väärässä paikassa väärään aikaan.

    Äänestä

Toi on hyvä tapa. Näkee heti tissit ja pimpan.

1Äänestä
  • Ja voi puhua niille eikä tarvi katsoa naista silmiin.

    Äänestä

  • Juu, ja nainenkin näkee heti varustuksen koon.

    1Äänestä

Jos nainen suostuisi tapaamaan yleisessä saunassa alasti ekatreffeillä, menisi hän ehkä kategoriaan pantavat, mutta ei parisuhteeseen.

Minä tahdon, että oma naiseni on sen verran kaino, ettei tuollaiseen suostu.

3Äänestä
  • Suostuisitko muuten itse menemään?

    Äänestä

  • Luultavasti kyllä. Enemmän.tuo kuitenki on kaveritekemistä, kuin parisuhdetekemistä.

    1Äänestä

  • old_profile_97471 kirjoitti:

    Luultavasti kyllä. Enemmän.tuo kuitenki on kaveritekemistä, kuin parisuhdetekemistä.

    Niin, tarkoitin tietysti että menisitkö itse ekoilla treffeillä?

    Äänestä

  • Just. Itse harrastelet niitä ryhmäseksisessioita ja seurustelukumppanin pitäisi olla kaino. ;D

    Äänestä

  • LinerT.2 kirjoitti:

    Just. Itse harrastelet niitä ryhmäseksisessioita ja seurustelukumppanin pitäisi olla kaino. ;D

    Juuri näin. Pelimiehet eivät halua pelinaisia

    1Äänestä

  • old_profile_97471 kirjoitti:

    Juuri näin. Pelimiehet eivät halua pelinaisia

    Eikö olis reilumpaa käydä huoraamassa yhdessä?

    Äänestä

  • LinerT.2 kirjoitti:

    Eikö olis reilumpaa käydä huoraamassa yhdessä?

    Hmm. En nyt ymmärrä kysymytäsi.

    Miten huoraaminen liittyy tähän ?

    Se, että olen joskus harrastanut ryhmäseksiä ei tarkoita, että haluaisin tulevan vaimoni tavata alasti yleisessä saunassa ensitreffeillä.

    Jos taas tarkoitat kaksoisstandardeja, niin myönnän ne avoimesti. Enkä.kuitenkaan ole sen pahempi kuin naiset omine vaatimuksineen.

    1Äänestä

Palstan miehet näyttää tasonsa. Kuin teinipojat. Pimppi ja tissit näkyy hihiiiii jne.

Äänestä
  • Kaikkia heteromiehiä kiinnostaa pimppa ja tissit. Jos ei yhtään kiinnosta on homo...

    2Äänestä

  • pillu_kiinnostaa kirjoitti:

    Kaikkia heteromiehiä kiinnostaa pimppa ja tissit. Jos ei yhtään kiinnosta on homo...

    Joo..mutta ei niitä mennä saunaan katselemaan

    Äänestä

Aina olen tarjonnut saunanlämmitystä. Yleisiä saunoja täällä ei ole. En kaihda itseäni, enkä aseta toistakaan vaikeaan tilanteeseen itsensä kanssa. Minulla löytyy puuta käydä vaikka eriaikaan. Eipä ole kyllä tarvinnut puita tuhlata. Ovatko sitten olleet egologisia naisia?

Äänestä

Aika hurjan näköinen paikka. Treffeille en lähtis, kun ei se ole tuon paikan idea. Noin sontaseen paikkaan en menis, mutta jos olis siistimpi ja uintimahdollisuudella, niin mikä ettei vois kavereiden kanssa käydä nakusaunomassa. Reilut parikymmentä vuotta sitten saunottiin ihan sujuvasti vielä alasti sekasaunoissa, mutta sitten tapahtui jotain. Nykyään joka paikassa mennään uimapuvuilla.

Talviuintipaikoissa saunotaan monessa paikassa yhdessä, mutta ei alasti. Niin että jos puolialastomien ihmisten tuijottelu kiinnostaa, niin sinne vaan ottaan turpaansa.

Äänestä

Johan on ennättänyt vanhan taistolaisen lesbotytär vollottaa seksuaalisesta häirinnästä saunassa kun jollain oli ollut jortikka jäykkänä mutta aivan muun naisen takia.

Äänestä

Ehkä uskaltaisin mutta haluaisinko? No en todellakaan, kaikki salaperäisyys ja kiehtovuus katoaisi naisesta kun sitä joutuisi jossain jengisaunassa katselemaan kun se siellä pyörisi esittelemässä itseään koko köörille. Pitäisiköhän ryhmäsaunan jälkeen sitten vääntää kättä, juoda kilpaa kaljaa ja katsoa kumpi kiroilee tulisemmin? Joo ei kiitos, kuulostaa kamunaiselta. Treffinaisen kanssa voisi saunoa jossain mökillä kahdestaan ilman muiden aiheuttamia häiriöitä illan päätteeksi kun on ensin juteltu & tutustuttu kunnolla.

3Äänestä

Tuolla varmasti myös jossain saunan takana pannaan

1Äänestä
  • Jännämiehet pyörittää jämeräperseisten naisten panorinkeliä siellä, ei ole siveellisen ihmisen paikka ei.

    1Äänestä

Kyrpä pystyssä oottelen lauteilla alastomia naisia. :D

Äänestä

Tuosta jutusta huomaa ainakin sen, että vanhat miehet ovat nuorten naisten mielestä ällöjä vanhoja pervoja, eivät ihkuja.

1Äänestä

Seksi ja sauna eivät kuulu yhteen. Sauna on pyhä paikka

Äänestä
  • .. Voi siellä Pyhiä ToimenPiteitä harrastaa.. EnnenMuinoin siellä jopa Synnytettiinkin.. ;P

    Äänestä

Sompasauna näyttää kuvien perusteella sikalan, graffitien ja palvaamon yhdistelmältä.

Onneksi minun ei tarvitse mennä sinne.

2Äänestä

Totta kai

Äänestä

Tuohan on hyvä treffipaikka, saa samalla saunoa ja naukata muutaman oluen.

Äänestä

Tuohan on hyvä idea yhdistää saunominen & treffit. Kannatan tottakai!

Äänestä

Mukava saunoa ja treffata samalla kertaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


treffit.lauteilla kirjoitti:

Tuolla Sompasaunassa miehet ja naiset saunovat sekaisin ilman vaatteita. Tossa Hesarissa kerrotaan Tinderissä tavanneesta parista, joka on tehnyt treffit saunalle. Uskaltaisitko itse tehdä saman?
http://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005302013.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu