Jätetty tekstiviestillä

M9856

Viiden vuoden suhde päättyi, kun nainen jätti minut tekstiviestillä. Jos sulla on ollut vastaava kokemus, miten olet selvinnyt/päässyt eteenpäin elämässä? Toi tapa on ihan hirveän loukkaavaa ja satuttavaa, enkä tiedä miten päästä pahasta olosta yli.

8

492

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • geeentlemä

      Uutta matoa koukkuun vaan. Aika korjaa mutta tämä auttaa siinä edes vähän.

    • viivelii

      Hei, toi on tosi törkeetä jättää toinen tekstiviestil ja jos tulee ihan vielä puskan takaa!!! Tiedän naisen joka laittoi jättöviestin miehelleen, lasten isälle työpaikaan keskellä päivää!!! Tosi raaka ihminen on kyllä tollanen! Ja miksi pitää erota jos kaikki hyvin??? Naisilla kova tarve olla vapaita nykyään vaikka lapset kärsisivätkin erosta niin kaikki täytyy hajoittaa ,että saa bilettää ja laittaa tekoripsiä,tekohiuksia ja mennä tyrkylle kapakkaan!! MIKSI perustatte perheen jos pitää heti erota!? täh???

    • kestettävä

      Mut jätettiin ilman viesti, ilman soittoa...tyhjää vaan.

    • Varmaanparempinäin

      Sama täällä. Ei tullut viestiä eikä soittoa. Viisi vuotta ehdittiin olla yhdessä. Vähän ajan kuluttua näinkin netissä, että neidillä oli jo uusi miesystävä. Olisi sentään voinut ilmoittaa. Oli varmaan ollut treffi-ilmoitus valmiina päällä, kun menin niin helposti vaihtoon..

    • Jelem

      Mä en edes tiedä kumpi jätti :D Toinen vaati liikaa. Laittoi viestin,että ei tää suju lopetetaanko. Vastasin ok . Nyt ei ole oltu yhteyksissä. Kahden vuoden juttu oli siinä.

    • Minusta suhteen katkaisemisen tahdosta tulee ilmoittaa toiselle osapuolelle edes jollain viestintämenetelmällä. Ei sitä sen kummemmin tarvitsisi perustella, ilmoitus vain että nyt tuli ero.

      On huomattavasti ikävämpää olla toisen lähettyvillä ja huomata hänen etääntyvän vähitellen jostain syystä. Tai ehkä se ei ole. Asia valkenee vähitellen eikä satuta niin paljon. Eroilmoitukset ovat omiaan aiheuttamaan aggressiivista käytöstä jätetyssä osapuolessa ja halua kostaa asia jollain tavalla. Etäännyttäminen ei ainakaan aiheuta vihanpuuskaa eikä kostonhimoa, mutta aikaa se vie.

      • taitolajii

        Tuo se vasta satuttaakin. Jos aistii, että toinen ei enää tarpeeksi välitä ja silti väittää toista. Kun näkee toisen viettävän mieluusti aikaa jonkun muun kanssa tulee vihanpuuskia ja kostonhalua. Suhteen lopetus on hoidettava ihmisyydellä.


    • sinkkujapysyn

      Seitsemän vuoden suhde päättyi viestillä. Oli uusi nainen ollt siinä ohessa puolisen vuotta .

      Sitten erehdyin kahden vuoden sinkkuuden jälkeen ihastumaan mieheen ja tämä vaan katosi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      132
      2993
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1417
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      220
      1316
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1181
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1151
    6. 37
      1021
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1001
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      957
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      944
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      877
    Aihe