Mikä vittua kaikkia miehiä vaivaa?

kaikysyäsaa

Miksei kelpaa yli 25 v naiset? Oletteko muka niin saatanan hyvännäköisiä ettei kelpaa kurppaantuneet naiset?

14

301

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä kelpaa, mielummin sais ollakin oikeestaan yli 35 vuotiaskin. Mutta jokaiselle jotakin.

    • Tää on tätä ikärasistia

    • Kyllä suurin osa mun ihastusten kohteista on ollut yli 30 vuotiaita. Muutama jopa yli 40 vuotiaita.

    • kaivastatasaa

      Kyllä heille kelpaa. Eivätä vain saa. Nuoret naiset haluavat komeita alfauroksia ja yli 30-vuotiaat naiset arvostavat henkisiä ominaisuuksia ja kykyä olla luotettava kumppani. Palstan miehet kun eivät omista kumpaakaan ikähaarukkaa miellyttäviä ominaisuuksia, niin katkeroituneina täällä haukkuvat milloin ketäkin :D

      • lutkuus.on.ja.pysyy

        Ei kelpaa lutkat eikä entiset lutkat seurustelukumppaniksi.


    • Unelmamies35

      Olen pannut 45 v naista joten kyllä saatanan kelpaa.

    • Mikä ihmeen maaginen ikä tuo 25 on?

      • kurppa26vuotta

        Palstan ätmit sanoo että yli 25 v nainen on kurppa ja ruma eikä niille kelpaa sitten yli 25 v nainen. Yli kolmekymppiset kokemattomat palsta ätmit haaveilee alle 20 v neitsyt naisista eikä ne koskis muihin naisiin. 30 v nainen on ihan jätettä jo.


      • kurppa26vuotta kirjoitti:

        Palstan ätmit sanoo että yli 25 v nainen on kurppa ja ruma eikä niille kelpaa sitten yli 25 v nainen. Yli kolmekymppiset kokemattomat palsta ätmit haaveilee alle 20 v neitsyt naisista eikä ne koskis muihin naisiin. 30 v nainen on ihan jätettä jo.

        Niinhän ne osa sanoo. Itse en ole tajunnut tuota 25 vuoden rajapyykkiä. Tunnen useita upeita yli 25-vuotiaita naisia. Olen kokematon 30-vuotias hc-ätämi, mutta etsin itse naisia ikäryhmästä 25-35. Kyllähän tuota nuoremmat on monet kauniita katsella, mutta tuskin oltaisiin henkisesti samalla tasolla. Ja se on kuitenkin parisuhteessa kaikista tärkeintä.


    • Taas joku asiantuntija tietää "kaikista miehistä".
      Useimmat suomalaiset parisuhteessa olevat miehet ovat parisuhteessa yli 25-vuotiaan kanssa.

    • viiskytä

      Ei jaksa niin vanhoja panna kun nuorempiakin on tarjolla.

    • LapsetEiOsaa

      Eli mitä nuorempi nainen, niin sitä parempi panemaan? Kokemuksen perusteella ei taida mennä ihan niin, mutta ainahan voi luulla jos ei tiedä. Joskus sitten maailma aukeaa.

    • mies31veee

      Kyllä mulle kelpaa yli 25 vuotiaat mutta ensi viikolla on menossa treffeille 24 vuotiaan kanssa.
      Entinen naisystäväni oli kuitenkin 29

    • eino452323

      KELPAA VAIKKA YLI 50vuotiaat,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      272
      5079
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      51
      4027
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      93
      3579
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      50
      2699
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      46
      1853
    6. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      19
      1777
    7. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1650
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      97
      1468
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1085
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      146
      1063
    Aihe