Tyttöystäväni on seurustellut jo useiden kymmenien miesten kanssa ennen minua ja minä en ole seurustellut kenenkä kaa ennen häntä. Olemme seurustelleet jo kaksi vuotta ja nämä hänen entiset puuhansa hänen entisten kundikavereiden kanssa piinaavat mieltäni yhä. Olisiko siihen mitään keinoja, joilla saisi nämä aatteet mielestäni pois? Vai olisiko meidän syytä jatkaa seurustelua enää tämän pidemmälle?
Naisella paljon miehellä ei
Apua kaipaava
71636
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
on jonkinlainen menneisyys, jos teillä menee
hyvin eikä suhteessanne ole kolmatta osapuolta,
niin miksi miettiä vanhoja juttuja.
Rakasta ja ota vastaan rakkautta. :)
Niin mutta kun osa hänen entisistään vielä soittelevat ja tahtovat häntä takaisin. Hänellä on myös ollut ennen tapana pettää joitain hänen jätkäkavereitaan:(.
Mua vaivaa myös sama juttu. Pari kertaa oon seurustellu ennen tätä ja seksiä harrastanu pari kertaa. Inhottava kuulla mitä juttuja tyttöystävä on tehnyt entistenstä kanssa. Vielä kun hän ei suostu minun kanssa kaikkiin samoihin juttuihin.. Vähän on sellanen olo että enkö mä kelpaakaan.. Hän on neitsyytensä menettänyt 5 vuotta ennen mua.. Muuten meillä menee tosi loistavasti, nämä ajatukset vaan välillä vaivaa..
Joo, miettikää tarkkaan, kannattaako tuollaisessa suhteessa olla. Nuo mustasukkaiset ajatukset ei niin vain päästä häviä, ennemminkin lisääntyvät ajan myötä ja lopulta suhde sitten loppuukin siihen. Ja toinen osapuoli sanoo syyksi sinun mustasukkaisuutesi, eikä itse ota vastuuta asiasta. Tietysti puhuminen asiasta auttaa, vaikka se klisee onkin. Mutta jos ootte nuoria ihmisiä, niin on teitä varten maailmassa paremminkin sopivia kumppaneita, se on aivan varma. Toisaalta liian helpostikaan ei kannata antaa periksi, ihmissuhteet vaativat työtä (taas klisee). Tsemppiä teille, elämä ei ole yhdestä ihmissuhteesta kuitenkaan kiinni.
Niin, ne ajatukset kyl lähtee sillä, että se kertoo ne asiat sulle jotka sua painaa, ja sit sä hyväksyt hänet sellasena ku hän on ja päinvastoin. Asioista puhumisella kaikesta pääsee.
toi kuulostaa jo vähän siltä et kun ongelmia suhteessa ei ole niin niitä on väkisin hankittava. lopeta lässytys ja nauti naisestasi, kyl se susta varmaan tykkää jos se on sua jo 2v kattellut..
Nythän sinulla on hyvä tilaisuus sen kokemuksen kartuttamiseen - kokenut nainen jolla kymmeniä suhteita aikaisemmin. Ota kaikki oppi irti mitä hänen kokemuksestaan saat ja nauti suhteestasi häneen. Jos tuntuu että ne naisen aikaisemmat suhteet häiritsevät liikaa niin älä ota suhdettasi liian vakavasti - muitakin naisia on olemassa ja kaikki eivät kymmenien miesten käyttämiä.