voisko joku kertoa kuinka monta hiekkarantaa on kemissä mä tiiä ainakin 4 onko niitä enempää jossa voi myös uida kysyn
takajärvi, mansikka nokka , ajos, vähämaa
onko muita jos on niin voisko joku kertoa niin kävisin myös kattoon sen paikan
takajärvi, mansikka nokka , ajos, vähämaa
onko muita jos on niin voisko joku kertoa niin kävisin myös kattoon sen paikan
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olisiko noissa saarissa?
en pääse niihin koska eo oo venettä eikä niillä tee siellä saaressa mitään tietoahaluan tietenkin jos johonkin saareen pääsee autolla tai pyörällä niin sit
Mene talvella jäätä pitkin ja jää sinne odottamaan että lumet sulaa.
Yks on siinä Sisäsataman lähellä, siitä koirapuistoon päin.
Siinäpä ne käyttökelpoiset jakunnossapidettävät tulikin,eli aivan riittävästi.merenrantaa kyllä riittää jos haluaa käydä privaattiuinnilla.
Vielä olis toi Majaputaan uimaranta, tosin heinikkoitunut rannasta?
http://kartta.kemi.fi/link/4hePS
"voisko joku kertoa kuinka monta hiekkarantaa on kemissä"
Majaputaan maauimalassa pidettiin menneinä vuosina uimakoulua. Siellä oli iso hyppylauta, ponttoonit ja pukurakennus. Viitsitkö käydä vilkaisemassa, mikä on maauimalan tila nykyään. Oli ennen hyvin suosittu kohde. Raportoi sen jälkeen täällä.
Onko Kemin vedet puhtaat, ei levää?
Missä vesi on lämpimintä?
Majaputaan maauimala voisko joku panna osoitteen missä tuo on että osais sinne
Kävelykadulle tulisi eloa, kun siihen rakennettaisiin maauimala. Saataisiin luontaisesti syvenevä allas, alhaalla ihan pieni pikkulasten kahluuallas.
Tuossahan se on jo kerran karttakuvana näytetty. Eli kaupungita päin tultaessa Kuivanuorontie 12 jälkeen heti vasemmalle alas, tai heti sillan jälkeen Majaputaantielle. Siinä se on.
http://kartta.kemi.fi/?setlanguage=fi&e=25477365&n=7296837&r=2&w=&l=Opaskartta&o=100