8.8 klo 10.39 alkoi paasto 2017 jKr

ItkeväMies

Kauan paasto kestää? En tiedä. 5 vrk olisi 120h ja se kelpaisi. Kermakakulla sitä juhlitaan jos onnistuu. Jos epäonnistuu niinnsyön sen kakun muuten vaan. 105,6 kg painoin ruokailun jälkeen. Laitan kommentin huomenna. Silloin tiedän huomattavasti enemmäm etenkin jatkuuko paasto vai oliko tulikoe liikaa mun kestokyvylle. Yritän olla itkemään alkamatta. Olen luonteeni puolesta itkuherkkä.Varsinkin nälkä ja ajatus ettei saa ruokaa itkettää.

5

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vpmuistuttaayhä

      Paasto täytyy osata. Sillä ei kannata alkaa leikkimään. Voi mennä terveys.

    • palkinto_odottaa

      Varmasti onnistut kun vaan jaksat pitää mielessä miten hyvältä ja makealta se pehmeän kermainen täytekakku täytyy maistua 5 vrk:n paaston jälkeen, siitä saat voimaa jaksaa.

    • paasto.on.sairasta

      Pastolla, etemkin tollasella lyhkäsellä ei lähde kuin nestettä elimistöstä aluksi ja sitten katoaa lihaksia. Paaston jälkeen se näennäinen painonlasku palaa alkulukemiin ja usein yli.

    • kansalle_tietoa

      Kuis kävi?

      • ItkeväMies

        Muistaakseni vuorokausi onnistui paastota tai vähän alle. Kirjoittelen juuri toisessa ketjussa nimimerkillä painooOn. Pitäisi oikeastaan pysytellä yhdessä nimimerkissä, tarkoitus ei ole ollut piilotrlla vaan ei tule ajateltua nimimerkkiasiaa, sitä van haluaa laihtua ja miettii sitä. Mutta joo, tässä nyt 22h laihdutuspaastotavoitteena eli klo 13.04 saan syödä. Syötyäni katson viimeisen ruoanpalan nielaisua ajankohdan kellosta ja siitä alkaa uudi paastojakso , jonka tavoite on yli 22h =)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      265
      4640
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      133
      3019
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2837
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1781
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1644
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1511
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1380
    8. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      23
      1380
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1272
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1159
    Aihe