Paikat kutiaa

SPEED-0

uimahallissa uidessa kutiaa "navan alapuolella" olevat paikat julmetusti ja suihkun jälkeen näkyy näppylää ja ilkeää punotusta. mistä voisi johtua? meri- eikä järvivedellä ei ole samaa vaikutusta. oireet kestävät noin viikon ja kutiavat ja kirvelevät ikävästi. olen monesti raapinut itseäni verillekin ja se tekee lisää kipeää. mikä neuvoksi?

6

258

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gummihuppu

      Käytä kondomia.

    • Uimmari

      Lääkäriin.

      Mut veikkaan klooriallergiaa.

      Pesethän paikat hyvin saippualla, että saat kloorin iholta pois?

    • Uimmaei

      Ja hei:

      Osta esim. Arenan Jammer-malliset uimahousut. Ne on pitkät ja pitää vettä jonkin verran ulkopuolella.

    • Niksipirkko

      Hyvä keino myös vetää munat tiukkaan ilmatiiviiseen nippuun jeesusteipillä. Teet jesarista itsellesi komiat hopeiset uikkarit. Samalla pykäät foliosta kivan uimalakin, muistat vaan maadoittaa kotsan elosalaman varalta.

    • v8r67i

      Aloittajan ei kertonut kumpaa sukupuolta on. Voi ne naisenkin paikat alkaa kutiamaan. Syyt voi olla samat, mutta ei paljon kondomit tai munien teippaukset silloin auta.

      • Ei.mahdotonta.lainkaan

        Voihan sen reiänkin teipata tukkoon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      88
      3667
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      25
      2066
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      196
      1991
    4. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      87
      1494
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      343
      1444
    6. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      89
      1157
    7. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      90
      1061
    8. Varoitus kyläläisille Suomussalmella

      Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo
      Suomussalmi
      13
      1054
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      30
      960
    10. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      71
      885
    Aihe