Joko se on kunnanjohtajan paikka auki? Ja vaihtuupi varmaan hännystelijätki samala törräyksellä
Hyvä hyvä 👍🏻
Hyvä hyvä 👍🏻
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Uskosin että vaihtuu pari kolme muutakin kun alettaan penkommaan asiat auki
Pentistä kunnanjohtaja! Joku puhus kerranki suohraan ja laittas nilkit persnuolijat kurhiin. Mie heti äänestän Penaa!
Pentille peukku ihan sen takia, että panis porukan ruotuun. Jos ei pentti niin sitte joku muualta.
Ei penasta ole tuohon virkaan.Oma puoluehomma ensin kuriin,tietääkö kumman joukossa seisoo,halla-ahon vai soinin rivissä.Sais erota koska toista äänestäjä kuntaa loukannut,ei virallisesti voi toimia yhenmiehen äänenä.Heittäs pois höpöttämästä
Monta virkaa syksyn tullen auki
Huhu kertoo ettei osa tohi tulla vappailtansa töihin ko selvitykset vasta alussa. eihän sitä tartte pelätä jos on oikein toiminu , eikö?
tuossa päivälä oli puhetta poikien kanssa,että tulleekhaan ylitorniolta meile takasi johtaja,mie piän että saattaa tullakki,on se vain niin hyä.
Serviiisit ja kaikki tyhjänpäiväiset virat pois mitä tuo kj harjoitellu ja palata entiseen kunnan hoito malliin,ei kaikki tilat kerkeä homehtua
Ja se yks pellehermanni terveyskeskuksesta sais lähteä mistä on tullukki.Kaikkia se kuntalaisten täytyy elättää,mikä lienee koko tyyppi,eise ainakhaan mikään lääkäri ole ,ei käsitä sairaanhoidosta yhtään mitään.Miten se saa pyöriä vastaanotolla -onko muurari ,luukkuhaalarit ja flanellipaita päällä-eihän tuo paska kunnioita ihmistä ees sen vertaa että ottas vastaan asianmukaisesti pukeutuen,saatikka kohtelis sairaita niinkuin kuuluu.Aivan asiaton tyyppi,laittakaa se haravoimaan pihaa-kuka tietää mikä on miehiään-joskus niitä nimittäin jää valelääkäreitä kiini.Palkkaaki joutuu kunta vielä tuolle maksamaan-voi hel,,,,i sanon vaan.
10 000 euroa kuussa lappuhaalarimiehelle palkkaa käytävien kävelystä.
Joo kyllä on moni sammaa mieltä tuosta pelle-hermannista, sais kyllä lähteä pois kokonaan. ei ihmismäistä olemusta eikä ossaa kunnioittaa vanhempia saatikka nuorempia ihmisiä, hyi olkhoon että tuommosia "valejannuja" eees valkathaan ja muka lääkäri,,,,pyhh !!! Kyllä tässä häätyy jotaki alkaa keksihmään, ette saahaan pois se ennenko tapahtuu kaikheinta kamalinta ihmisille jokka haluaa terveytensä pittää :( ja kuas riivattu son sen keksiny tänne ees päästää, son aika paha seki :/
Kyllä samaa mieltä kehtaa valehtella päin naamataulua luulee että olhaan niin tyhmiä kyllä pitäis oikein suolata koko pellehermanni ja laittaa postimerkki takapuolheen ja laittaa siperiaan lumitöihin ei siitä muuhun ole....
Kyllä mie olen sitä mieltä että kepulaisten pitäis nyt oikeasti tunnustaa homma ja antaa oikeasti tuki Samile. Soon hyä johtajaja ja eikä sole sen syy että on kelvottomat päättäjät. Pitäis kans tutkia valtuuston puheenjohtajan rahastukset ja pistää se vaihtoon kunnanjohtajan sijasta. Valtuuston varapuheenjohtajana toimiva orajärviläinen kepukokoomuslainen pitäs kans laittaa pois sieltä. On niin tyhjäpäiväinen heppuli ko ikinä olla voipi. Räkänokastaki mies tullee mutta ei tyhjän höpöttäjästä. Heräkkää kepulaiset ja pitäkää kiini Samista.
No nyt alkaa pellossa asiat hoitumaan, oikeaan suuntaan saadaan vene vihdoinkin!
Kepu on hajonnu Pellossa. Kunnanhallituksen puhheenjohtaja olis ollu parempi pysyä sielä kirkkovaltuustossa. Tyhjää tinkaava ja kuntalaiset on unehtunnu.
soon ylitorniolta tulossa johtaja tänne,kuulema ja oikein suorinjaloin.
Miksei se Oksman hae kunnanjohtajaksi.Tuntuu että hän tietää kaikki asiat eikä muut tiä mithään.
Kunnantalolaki on Pelle Hermanni kahvikupponen käjessä ja joku kettinkinpätkä roikkuu perässä
vai onko se talutusnuora en tiä mutta tyhjäntoimittaja ainaski
Kyllä seki lähtee ja sinne jääpii ennää pulju hoithaan asioita. Eppäilen miten siinä käypii. Kaikki ei ossaa hoitaa ees omia asioita vieläpä että muitten.
Hyvä ko sie oot noin viisas mene sie hoitamaan asioita ettei tarvi muita syyllistää