Epäilen että opettaja kuvaa meitä luokassa täällä lyseonpuiston lukiossa. Saako hän tehdä niin?
Saako opettaja kuvata
Janika00
14835
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Olette olleet koulussa vasta yhden päivän ja nyt jo moisia ongelmia .
Ethän itse kuvaa opettajaa , eivätkä muutkaan oppilaat tee sitä.
Oletko varma ?
Opettele ensin alkukirjain- ja pilkkusäännöt. Keskustellaan sitten asiasta uudelleen.
Opettele ensin alkukirjain- ja pilkkusäännöt , niin keskustellaan sitten asiasta
uudelleen .
Pilkun käytöstä haluaisin huomauttaa, että sitä ennen ei tule tyhjää väliä.
Pilkku on meijän koira, sanderi soikhoon! Ei sitä saa käyttää ollenkaan iliman luppaa.
Lyöntivirhe, Bluetooth-yhteys näppikseen tökkii ja tulee turhiakin juttuja tai jää vaihtoehtoisesti tulematta :) Mutta joo. Yllättävän monessa tilanteessa saa kuvata. Kuvia tai videoita ei sitten välttämättä saa jakaa tai julkaista yhtään missään.
Saa kuvata, mikäli kohteena on nuori kaunis tyttö.
Opettajan apulaisia saa kuvata.
Valvontakamerat vaan kaikkiin luokkiin, käytävillä ne ovatkin jo useassa koulussa.
Jolla ei ole mitään salattavaa tuskin pahastuu siitä.
Pervojen, jotka käyttävät hyväkseen älypuhelimella salaa kuvattuja juttuja tutkiskelua sen sijaan ei kukaan normaali hyväksy.
Ei saa kuvata. Yksityisyyden suoja oppilailla. Ota yhteyttä rehtoriin.
pääsääntöisesti saa kuvata mikäli yleisöllä on vapaa pääsy siihen tilaan. huoneeseen tai muuhun sitä vastaavaan julkiseen paikkaan tai alueelle
juu opettele todellakin ensin kirjoittamaan oikein muista laittaa pilkut oikeille kohdille vasta sen jälkeen voisit esittää tuollaisia tyhmiä kysymyksiäsi
opettele ensin laittamaan pilkut kohdalleen
Tuntuu olevan joka oppilaalla kytkyluuri valmiina ja osa kuvailee mistään välittämättä.Taitaa olla opettaja kyllästynyt ja antaa samalla mitalla takaisin,eipä silti voi hän jotain tiettyä henkilöä tai ryhmää tarkaillakin.Ehkä hänkin esittelee otoksiaan rehtorille ellei hän ole muuten uskonut ilman todisteita.