Pitäisi siskonlapselle maalauttaa vanha polkupyörä ensipyöräksi mummolaan. Mutta ongelmaksi tulee maalin valinta. Ideana olisi että pinnasta saisi metallinhohtoisen ns kimaltelevan, että nuori lapsi siitä tykkäisi. Ei vain omalla tietotaidolla osaa sellaista sprayta etsiä mistään, löytyy kyllä perus kirkas tai matta sävyjä. Osaako joku sanoa mistä saisi purkillisen sellaista?
Polkupyörän maalaaminen
ensipyörä
394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Maalia saa maalikaupasta. Ihan piruilematta siis: ota yhteyttää ihan oikeaan maalikauppaan, sellaiseen joka myy pelkästään maaleja, ei mihinkään yleisrautakauppaan.'
Toisaalta sellaisen erikoismaalin maalaaminen siististi on paljon vaikeampaa. Ja luulen että tenava innostuu kyllä pyörästä ihan tavallisessa kirkkaassa maalissa. :)
Tai Joku hauska soittokello saattaa ilahduttaa vielä enemmän. Motonetistä löytyy pojalle jalkapallokelloa ja tytöille löytyy "prinsessa" kelloja.
Mikset hommaa sille muksulle mieluummin mopoa?
Sähkömopo odottaa kyllä jo, mutta ei vielä 3v:lle joka ei pyörääkään osaa ajaa viitsi suoraa mopoa