Ikäero ja seurustelu

AlinaKovanen

millainen ikäero olisi sopiva...itse 01 syntynyt tyttö

5

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gsggereyhh

      Noin nuorella saman ikäinen, mutta kolmekymppisenä ei välttämättä 25 vuodenkaan ikäero paljoa päälle näy, riippuu tietenkin ihan jätkästä ja kimmasta. Siten kun menee 20 vuotta lisää yhteiseloa aikaa päälle, alkaa taas ikäero näkyä. Esimerkkinä Michael Douglas ja Catherine Zeta-Jones. Kun menivät 20 vuotta sitten kimppaan, ei ikäeroa juuri huomannut, mutta nyt kun katsoo, niin ikäero näkyy kyllä. Ilmeisen onnellisia kuitenkin ovat perheestään ja lapsistaan.

    • AlinaKovanen, ei ikäero ole haitaksi milloinkaan vaan henkilökemioiden pitää natsata kunnolla.
      Minä olen seniori-ikäinen ja minulla on 22 vuotias Nainen kaverinani ja tosi hyvin menee kaikkina yhdessä olemisina.

    • Loveisintheairrrrr

      Neito hyvä! Jos sinä ja rakkaasi olette vapaaehtoisesti omasta tahdostanne yhdessä ilman pakkoa, asia ei muille kuulu.

    • Naistenmies83

      Olen 34-vuotiaana ollut sängyssä 20-vuotiaan kanssa, ja siinä on 14-vuotta ikäeroa. Oli mahtava kokemus, eikä nyt siis iän takia, vaan ihan kun synkkäs tosi hyvin. Toisaalta olen myös noita muutaman illan suhteita harjoittanut 8 vuotta vanhemman kanssa, ja hyvin synkkasi hänenkin kanssaan. Eli kun pääset täysi-ikäiseksi, niin ei tartte noista ikäeroista niin välittää. 16-vuotiaana kannattaa jättää seurustelu tykkänään, koska ei sitä mitään pysyvempää kuitenkaan löydä. Se menee poikki ja saattaa sitten pilata opiskelutkin.

    • setämiesvm62

      Yleensä se toimii niin että mies on vanhempi. Mutta ei sen tarvii olla niin . Siskoni on 45 ja hänen miehensä 38, ovat olleet jo parikymmentä vuotta yhdessä ja hyvin menee. Minulla on 15 v . nuorempi vaimo ollut 12v. Edellisessä suhteessa oli 16 v nuorempi tyttöystävä ja oltiin yhdessä 8v.
      Ikä erolla ei oikeastaan ole väliä vaan sillä että toisen kanssa on hyvä olla. Ei sillä ole väliä mitä muut ajattelee koska et sinä heidän kanssa ole suhteessa. Vaan sillä on väliä mitä sinä ajattelet.
      Huonossa suhteessa ei kannata olla. Ihmiset kasvavat koko ikänsä henkisesti joskus eri suuntaan silloin pitää ymmärtää päästää irti tai lähteä koska toden näköisesti ei kumpikaan enää nauti suhteesta. Ja se on kummallekin loppujen lopuksi hyväksi. Mielummin kolmessa hyvässä suhteessa kuin yhdessä huonossa.
      Olet vielä nuori ja elämää on paljon edessä . Ihmisen paras ikä on se mitä se parhaillaan elää. Eli ei vanhenemisessa ole mitään pelottavaa. Vaikka nuorena siltä tuntuukin ettei nelikymppisenä ole enää elämää. On sitä ja usko pois paljon makeempaa kuin parikymppisenä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      82
      3243
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2935
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      53
      2202
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1645
    5. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      19
      1514
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      8
      1477
    7. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      18
      1385
    8. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1351
    9. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      35
      1315
    10. Olisitpa rakkaimpani

      Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras
      Tunteet
      6
      1228
    Aihe