Miksi eri asia jos on suomalainen ?

Mistä johtuu,että naiset eivät tuomitse sitä,että mm.jo Lähi-Idässä on maita jossa ikämies voi ottaa 12-13-vuotiaan tytön vaimoksi.

Kun suomalainen sellaisesta haaveilee samat naiset haukkuvat pedofiiliksi!

Voinko kääntyä muslimiksi ja tulla sitten hyväksytyksi tuossa mielessä paremmin?
8906
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Eli jos ei erikseen korosta kielteistä asennettaan, niin silloin hyväksyy? Niinkö?

Mikään ei estä sinua kääntymästä muslimiksi ja muuttaa johonkin takapajuiseen arabimaahan, jossa perverssit tapasi hyväksytään paremmin. Älä kuitenkaan kokeile täällä. Kiitos.

Äänestä

HUOM! Suomalaiset naiset ovat suvaitsevia ja hyväksyvä eri kulttuureiden elintavat. Suomalainen nainen hyväksyy esim. ulkomaalaisten miesten (arabit) suorittamat pahoinpitelyt, jotka kohdistyvat suomalaisiin vaimoihin, koska ulkomaalaiset miehet (arabit) ovat niin "kiihkeitä" ja naisten pahoinpitely on osa miesten (arabit) kulttuuria.

Suomessa ei ole vastaavaa hakkauskulttuuria ja siksi nainen tekee rikosilmoituksen hakkaavasta miehestään (suomalainen), vaikka vastaavassa tilanteessa ei tekisi sitä arabi-aviomiehestään.

Äänestä
  • Mene viikonloppuna päivystävään terveyskeskukseen, niin saat tutustua suomalaiseen hakkauskulttuuriin. Perinteitä on!Onnekas olet, jos et ole sitä perhepiirissäsi kohdannut.

    Minä en ole kohdannut naista, joka hyväksyy minkäänmaalaisen miehen hakkausta. Joinkin aikaa alistettu ihminen sitä sietää. Sitten lähtee henki tai nainen liitosta.

    Onko sulle tosiaan kerrottu vai oletko ihan itse päätellyt, että joku nainen hyväksyy väkivallan?

    Äänestä

Varmaan ja jos vielä muutat lähi- itään. Siellä se hyväksytään hiljaisesti, mutta suomalainen ja lnsimainen yhteiskunta ei hyväksy asiaa.

Äänestä

Sielläkin on varmaan perheitä, joissa tytär annetaan lapsena toisen suvun, siis miehen suvun hoiviin, eikä silloin voi tietää alkaako vaimona oleminen jo liian varhain. Useinmiten esimerkiksi 8-vuotiaan tytön naittaminen merkitsee "varausta". Tyttö ei muuta miehen luo eikä heidän seksielämänsä ala ennen tytönaikuistumista.

Vasten mieliseltä minustakin kuulostaa, jos nuori tyttö joutuu tuntemattomalle ja itseään vanhemmalle miehelle. Ei kuitenkaan pidä unohtaa, ettei siitä ole kauaa, kun sopimusavioliitot olivat käypä tapa meilläkin. Jos tilastoja katsoo, ei rakkausavioliittokaan tunnu olevan ikuisen onnen tae.

Äänestä
  • voi vittu, mitä selitystä :)

    teissä sandaaliarabien palvojissa on se vika, että te ette tunnusta tosiasioita. se on helvetin vaarallista sekä teille itsellenne että myös muille suomalaisille ja länsimaalaisille yleensä.

    Äänestä

  • ilmapäät kirjoitti:

    voi vittu, mitä selitystä :)

    teissä sandaaliarabien palvojissa on se vika, että te ette tunnusta tosiasioita. se on helvetin vaarallista sekä teille itsellenne että myös muille suomalaisille ja länsimaalaisille yleensä.

    Kyllä ne ovat länsivaltiot ja niiden ihmiset, jotka kuvittelevat olevansa ainoita oikeita. Sinnehän ne menivät sekoittamaan pakkaa itse aikojen alussa...siitä saamme nyt kärsiä!!

    Äänestä

Profeetta Muhammedin (rauha hänen sielulleen) toinen vaimo oli naimisiin mennessä 6-vuotias ja profeetta Muhammed (rauha hänen sielulleen) korkkasi vaimonsa tämän ollessa 9-vuotias.

Tänä päivänä useassa arabimaassa, esim. Iranissa, nainen on kypsä avioitumaan kun hänen kuukautisensa alkavat. Sellainen on laki. Isät ovat myöskin innokkaita saamaan tyttäransä nopesti naimisiin ennenkuin joku ehtii raiskaamaan hänet koska silloin se on jonkun toisen häpeä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nuorista tykkäävä kirjoitti:

Mistä johtuu,että naiset eivät tuomitse sitä,että mm.jo Lähi-Idässä on maita jossa ikämies voi ottaa 12-13-vuotiaan tytön vaimoksi.

Kun suomalainen sellaisesta haaveilee samat naiset haukkuvat pedofiiliksi!

Voinko kääntyä muslimiksi ja tulla sitten hyväksytyksi tuossa mielessä paremmin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu