Suomalaiset on surmannut kouluissa, tappaneet perheitään, pommi tavaratalossa, on surtu yhdessä, ei vihalle valtaa. Kosto kohdistuu usein viattomiin - nyt järi päässä. Totta.
Johtajamme hyvin - ei vihalle valtaa
12
264
Vastaukset
- järellä-ajatellen
Järki päähän ja pihales ja heti, ei muuta vaihtoehto -mitäs vihaa siinä on mutta jären käytö on sallitua, ei nämä tänne koskaan kotoudu -muutakuin aina hakeroivat kulttiensa mukaisesti,
Pihalle suomesta ja hetii- - Sinnevaan
Mee Sipilän kans kahville ja menkää saunaan,muuta virkaa teillä ei olekkaan.
- suomipoikanen
Mitut vattuun
- tuli-vain-herseihin
Kuuhun joo, mitäs täälä notkalehtavat piikkiimme ja kultiensa mukaan huutavat ja vaativat suomalaisilta päitä.
- järjelläeteenpäin
Turun tapahtumien kärkkäimpinä kommentoijina ovat perjantaista lähtien olleet ne, joille terrorismi tarjoaa tilaisuuden levittää vihaa. Suomessa sitä kohdennetaan tällä hetkellä erityisen voimakkaasti niin turvapaikanhakijoihin, maahanmuuttajiin ja islaminuskoisiin kuin kantaväestöön kuuluviin, erilaisiin ”ääriajattelijoihinkin”.
Juuri tätä terroristit toivovat.
Valeuutiset, vihapuhe ja terrorismi hyötyvät toisistaan. Niillä on yhteisiä piirteitä. Kun omaan ideologiaan pohjaava sokea into vie todellisuudentajun, mikään ei lopulta enää pidättele vih Niinpä ja nyt ei vastata vihaan vihalla, vaan eipä siitä mitään apua enää näiden tapettujen ja loukkaantuneiden kohdalla enää olekaan, ensimmäinen uskonsoturi on pelin avannut ja nyt vain juostaan poliisin ohjeiden mukaan karkuun ja piiloon soittamaan yksyskahteen - siis ne, jotka ovat siihen kykeneviä, ne jotka eivät ole, voidaan uhrata kaikkinaisen suvaitsevaisuuden nimeen, amen.
Raukkikset on maahan rantautettu ja toimeiaisiksi työläisiksi havaittu.Kyllä meille riittää hyvin se mitä suomalaiset ovat tehneet ja tekevät, ei tänne tarvitse vastaavia ulkopuolelta rahdata.
Jos joku sitä eksotiikkaa kaipaa, niin mitään estettä ei löydy, etteikö voi rientää ihan paikan päälle kokemaan sitä.- juurikinnäin
totta
- hömpiä-on-aina-kuletettu
Joo näin se on, suomalaisille tulee halvemaksi, kun exksotiikan kaipuiset soutelevat näitten sekaan muille maille, ei meirän tavaliseen tyytyväisten tartte näitten hulluuksia sietää ja maksella, lähteköön näitten perähän tosiaan höykyytettäviksi hömpät itse.
- hyi.htti
Joillakin on noi toisenväriset menneet pahasti päähän. Eikä niiden kirjoitustyyli eikä järki niin loisteliaalta vaikuta, että haluais tuntea minkäänlaista yhteenkuuluvaisuutta heidän kanssaan, vaikka oman maan kansalaisia ovatkin.
- ajatellaloppuunasti
Kuinka voit matkustaa, pärjätä työpaikalla, käydä ostoksilla, opiskella, jos veljesi/sisaresi tuo kotiin toisenvärisen niin saat shokin, Monet täältäkin lähteneissä maailmalla ovat koko ajan
tekemisissä toisenväristen kanssa. Ei mitään kummallista. - röyhkeys-läpinäkyvää
Näinhän nämä käyttäytyvät.
https://www.youtube.com/watch?v=nm4DTKvOGrA
kuin kotonaan jo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5701957- 93960
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18947Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101826Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki2777Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50739- 69728
- 63715
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?74668- 65553