http://www.iltalehti.fi/fitnessvoimailu/201708202200339134_bs.shtml
Luulen että tappaja joku 70 kiloinen kung fu kukkakeppi, joka pieksi voiman ostajan maanrakoon tämän puuskuttaessa kuin veturi ensimmäisen nyrkinheilautuksen jälkeen.
Näin paljon hyötyä siitä voimasta on
1
271
Vastaukset
- RuskeitaPapuja
Tuostahan oli video netissä. Tappaja hyökkäsi ensimmäisenä potkaisemalla päähän ja onnekseen osui; sen jälkeen potkaisi raukkamaisesti toisen kerran, kun uhri yritti nousta ja vielä hakkasi tajuttoman päätä nyrkeillä.
Toisella oli selvästi aikuiselle liian vähäiset tunnetaidot ja sen mukainen halu vahingoittaa. Epäselväksi jäi josko voimailija edes tiesi hullun olevan tosissaan ennen kuin oli liian myöhäistä.
Jos tuo pahoinpitely olisi tapahtunut sellaisessa tilassa,jossa ei voi räpeltää ja tanssia sydän kurkussa ja vaipat täynnä fyysisesti ylivoimaisen vastustajan ympärillä, niin lopputulos olisi voinut olla ihan toinen. Taistelulajit on tarkoitettu tilanteeseen, jossa on tasainen alusta, paljon tilaa eikä vaarallisia kulmia tai esteitä ympärillä ja toki tämä temppuilija oli omassa elementissään ja sen takia ihminen kuoli turhaan. Voimien merkitys korostuu sellaisissa ympäristöissä kuten henkilöauto, bussi, juna, hissi, rappukäytävä, asunnot ja huoneistot huonekaluineen ja kovine seinineen ja lattioineen jne.
Osa taistelulajihepuista on yrittänyt epärehellisesti julistautua viidakon kuninkaiksi esittämällä, että se kehäympäristö tai vastaava on miehekkyyden mittari. Toki se siinä omassa urheilulajissa onkin se mittari, kaikki lajit vaativat harjoittelua ja työtä ja ihmisten pitäisi saada niistä urheilulajeista ja muista aktiviteeteista tervettä itseluottamusta, että ei provosoituisi jokaisen satunnaisen kusiaivon pullisteluista, mikä tässäkin tapauksessa johti vähintään kahden elämän tuhoutumiseen. Identiteettiä ei kannata rakentaa pullistelulle, oli se pullistelu sitten mattopainia tai puntinnostoa, koska sitten sitä elämän sisältöä ei siellä sen oman salin ulkopuolella ole ja ajatukset pyörivät sen oman gorilluuden ympärillä ja se johtaa tällaisiin tapauksiin, missä sitä omaa tunkion nyrkkiherruutta on sitten pakko puolustaa, kun kaaliin ei muuta mahdu. Urheilu ja oman fyysisen miehuuden kehittäminen on hauska harrastus, mutta ihmisen psyykkeessä on myös monia muita kerroksia ja urheilu on vain osa elämää ja urheilu pitää muistaa pitää urheiluna; ihan riskitöntä se ei ole silloinkaan, mutta sitä kaulankuristajan tai päähänlyöjän alaidentiteettiä ei pidä viedä mukanaan sieltä salilta, mikä on sitä irrottelua varten ja on eräänlaista aikuisten leikkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896082KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3475500Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222747Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522629Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521031995Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071738- 1141601
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181573seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241484Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351443