Taasko se alko?

Linja-autoaseman ympäristö taas täynnä mamuja (n. 20-30) pakaaseineen. Odottelivat kuljetusta Suomeen.
10374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oliko nyt perheitä eikä pelkästään karvanaamoja, jos olis perheitä niin ne vois olla syyrialaisia ko niitä on alettu nyt ottaan vaikka se piti niitä juuri auttaakkin silloin ensin, se meni ihan päin persettä alussa.

Äänestä

"Oliko nyt perheitä eikä pelkästään ..."

Ei ollut "karvanaamoja" niinkään, ei kylläkään perheitäkään. Semmoisia 15-25 vuotiaan oloisia ja molempia sukupuolia mielestäni yhtäpaljon - noin silmämääräiseti. Porukka erosi kyllä olemukseltaan aiemmista.

Äänestä

Nehän oli italialaisia opiskelijoita vierailulla Torniossa ja Haaparannalla.

Äänestä
  • No jo on. Juntit sekoavat jo turisteista.Kannattasko ottaa junttieinarit pää jo pois hanurista ja käydä kotikylää kauenpana ilman äitin seuraa.

    Äänestä

  • lantalais-late kirjoitti:

    No jo on. Juntit sekoavat jo turisteista.Kannattasko ottaa junttieinarit pää jo pois hanurista ja käydä kotikylää kauenpana ilman äitin seuraa.

    No jopas sitä ollaan muka sivistyneitä, mistä nuista erottaa kuka on tulossa elätiksi ja kuka katsomaan hölmöjä suomalaisia, niin hölmöjä että ei osaa erottaa oikeaa hätää kärsivää irakin hamppareista, sitten maksetaan oikeudenkäyntikuluja kymmeniä miljoonia siitä että tämä irakin partalapsi ei ole tyytyväinen maahanmuuttoviraston päätökseen vaan valittaa oikeusasteissa ylemmäs ja ylemmäs.

    Äänestä

  • eikai tuo vaadi sivistystä vaan sitä että veri kiertää päässä.kyllähän nyt tyhmempikin erottaa makaroonin karvakäsistä.

    Äänestä

kohta peduuinit lähtevät siihen suuntaan missä kamelinpaska kasvaa, jihhuu

Äänestä
  • ei italiaanot oo mitään beduuiineja, tollo

    Äänestä

  • Eikun ne on Euroopan arabeja.

    Äänestä

"Nehän oli italialaisia opiskelijoita"

Ja lehmät lentää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


IkeanMerenKiertäjä kirjoitti:

Linja-autoaseman ympäristö taas täynnä mamuja (n. 20-30) pakaaseineen. Odottelivat kuljetusta Suomeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu