...monikultturismin pakkosyöttö ja sitä kautta sitten myös nyt kovasti tapetilla olevaan syntyvyyteen? Väitän että paljon, asia on ihan helposti pääteltävissä.
Jos ajatellaan ihan vain lonkalta lukuja arvoiden niin ennenhän oli tilanne kuitenkin suunnilleeen sellainen että kansana ajateltiin homogeenisesti ja jos nainen/mies oli suunnilleen täysipäinen saattoi sen kanssa hyvin toinen täysipainen alkaa seurustelemaan, ehkä mennä naimisiinkin ja tehdä lapsia. ei ongelmaa, suomalaiset pariutuivat ja tekivät lapsia.
Kuinkas on nyt? Naisista suunnilleen varmaan semmoinen 80% suvakkeja ja ne taas ajattelee normaalaista miehistä että ne on "natseja", näitä "natseja" meistä miehistä varmaan on pyöreästi 80%, jäljelle jääviin pariinkymmeneen prosenttiin varmaan sopii oikeasti suvakit ja sitten sellaiset suvakkimiehet jotka on sitä siksi että ne parantaa sillä mahdollisuuksiaan naismarkkinoilla. Aika paljon menee siis vastakkaisiin ryhmiin mutta hyvinkin silti voi olla parisuhteessa "suvakki" ja "rasisti jos e kumoikaan ole kiihkeistä ääripäistä. Pari parisuhteessa olevaa tuttua on näin kertonutkin että he myötäilee suvakkinaisensa merkityksissä niin säilyy sopu kotona.
Entäs sitten sinkuilla? onnistuuko pariutuminen vastakkaiseen ryhmään kuuluvan kanssa jos ei sitä ennestään ollenkaan tunne? Väitän että vaikeaksi menee. Mulla ainakin suvaitsevainen naisen vaikka se muuten aika oko olisikin jutuista tunkisi mieleen mielikuvia jostain Rosa Meriläisestä ym. Voisiko semmoisen ihmisen kanssa jossa vähänkaan on vaara että se muuttuu Rosan kaltaiseksi edes harkita vakavaa suhdetta tai lapsen tekemistä sen kanssa? No ei voisi eli varmaan jo heti tutustumisen alkumetreillä hylkäisin kaikki ajatukset sen naisen äitikelpoisuudesta ja varmaan vähän halveksisin sitä sen mielipiteiden vuoksi. Tulisi lyhyt suhde jos sitäkään, riippuisi ihan siitä miten nopeasti feminismi & suvakismi kävisi ilmi siitä naisesta.
Kuinkahan paljon vaikuttaa parisuhdemarkkinoihin..
1
85
Vastaukset 1
Varmasti silloin ennen ei ollut niin paljon valinnanvaraa sen puolison suhteen, niin sen vuoksi ihmiset menivät helpommin naimisiin ja hankkivat lapsia usein sen ensimmäisen kumppanin kanssa.
Lisäksi nykyään myös ihmisten elintaso ja koulutusmahdollisuudet ovat paremmat, niin senkin vuoksi ihmiset pärjäävät paremmin sinkkuna, eikä varsinkaan haluta pariutua vain huvin vuoksi ja/tai alkaa jakamaan omia hyviä tulojaan jonkun toisen kanssa vain siksi, ettei tarvisi olla enää sinkkuna.
Ehkä ne maahanmuuttovastaiset miehet eivät vaan ole niin suosittuja naisten keskuudessa, kun heidän arvomaailmansa ja ajatukset eivät ole ihan tätä päivää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi251625Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀681387- 961171
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R761109Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84799Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29746Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni48737Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43656- 63656
- 38629
