Kumpi voittaa tuon jännämiesmatsin. Kumpi on kovempi jännämies kun ensi yönä ne kohtaa. Onko kellään kanavaa josta näkee matsin?
Mayweather vs Conor mc gregor
18
426
Vastaukset
- toorjuuken
Toivottavasti McGregor, mutta nyrkkeily saattaa olla liian tehokasta.
- 12121212121212
Tuskinpa viitsin herätä katsomaan. Seurasin joskus kamppailulajeja kun harrastin judoa, mutta nykyään ei tule seurattua ja toisaalta pidän vähän hölmönä sitä että hankitaan tarkoituksella aivovaurio :D
Katsoin kuitenkin pätkän treenejä ja punnitusta.
McGregor vaikuttaisi olevan reippaasti isompi, ja punnituksessa oli pudotettu melko raakasti nestettä pois. Kokoerolla ja nuoruuden edulla matsi ilmeisesti myydään.
Kun Mayweather on katsonut miten McGregor lyö vasemman suoransa, luvassa lienee yksipuolinen nyrkkeilynäytös. Muita hyviä lyöntejä McGregorilla ei nimittäin ole. Kaikki muu paitsi se suora näyttää kömpelöltä eikä tyyppi edes käännä rystysiä oikein päin lyödessään. Myös cardiopuoli saattaa olla heikkoa, etenkin painonpudotuksen jälkeen. Puolustus ei taida sekään olla kehuttavaa.
Virallinen veikkaus: McGregorin kulma ilmoittaa että that´s enough 9. erän jälkeen.- 12121212121212
Ai...kehätuomari keskeytti matsin 10. erässä.
Aika lähelle osui veikkaus kuitenkin :D
- Totuuss
Pidän mike tysonia parhaana nyrkkeilijänä mutta siitäkin tuli jännämies. Liikaa naisia ja liikaa kokkelia sekoitti pään kun sai rahaa ja naisia samalla kertaa. Ei kiinnosta tää ensi yön matsi, luen sitten uutisia kun herään.
Mayweatherille laitettu 1000€ ja 200€ siitä että Mc Gregor ei kävele enää seitsämänteen erään.
- kaisanoasaa
Mayweather voittaa koska sillä on varmasti isompi kulli.
- Totuuss
Vedon lyöminen on turhaa koska mayweatherin voiton kerroin on jotain 1,1-1,2, Mielummin lyön jonkun jalis vedon jossa kerroin on 4 ja satasen panos. Enpä ole lyönyt mitään vetoja yli 2 kuukauteen. Viimeks voitin viis tonnia joskus toukokuussa ja sen jälkeen en ole pelannut muuta kun kenoa.
- mä.dr
mä heitin kymppätonnin häkkimiehelle, onhan se raakemp laji, iskuje pitä olla kerralla tyrmääviä, hankala siihen vastata tuon maywetheri ku hitaampiki
- Normimies38
Matsi alkaa arviolta 7 suomen aikaa joten ehtii nukkua tässä muutama tuntii. Kyllä mulla on kanava josta näkee.
- Sssddfff
Voittipa kyseisen ottelun tai ei, Conor Mcgregor on joka tapauksessa superhot, ja siten jännämieskisan suvereeni voittaja. Ettäs tiedätte.
- Näin_se_menee
Valkoinen mies ottaa turpaan kesyttömältä viidakon villimieheltä, joka juhlii voittoaan kiksauttamalla Conorin ämmää, minkä jälkeen C saa nuolla mustat speget ämmänsä tussusta, kuten aisurin kuuluu.
- Karvamuna-
Oon katsonut matsoa. Mayweather on surkea joka vaan sitoo. 5 erä just päätty ja conor on mielestäni selvästi voitolla
- Karvamuna-
6 eräs mayweather alko vasta lyömään mut kääntää selkänsä aina ku conor kyökkää.
- Karvamuna-
Mayweather kääntää selkänsä aina kun cregor hyökkää mut 10 eräs melkein gregor tippus. maywather hyökkäs kunnolla.
- Karvamuna-
No nyt 11 eräs gregor trmättiin
- Karvamuna-
Olipas kuiva matsi loppujen lopuksi. cregor väsys selvästi 9 eräs ja jaksoi vaivoin 10 erän ja 11 eräs se tyrmättiin.
- Karvamuna-
Mayweatherin kokemus oli eduksi vaikkakin käänsi selkänsä aina kun cregor hyökkäs.
- Karvamuna-
Eiku 10 eräs olikin tyrmäys
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271803
- 1181318
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401120- 491019
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni56972- 130950
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v245923Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77796Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58789Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla179760