Hei,
Onko kellään koskaan ollut samankaltaista tunnetta, kun tuntuu, että joko arjen kiireessä kerkeää vain riitelemään tai hyväilemään toista? Eli on vain tosi typerää tai tosi ihanaa. Ei ole sellaista välimaastoa missä voi vain olla. Sitä, että kaikesta kivasta tehdään "väkisin" hyvin ihanaa ja kaikesta pienestä pahasta tehdään suurta.
Parisuhteessa ei välimaastoa
6
605
Vastaukset
- rakkauttalovea
Tuttua on, mutta luulen että kyse on vain stressaavasta arjesta, niin ainakin meillä. Loman jälkeen asiat taas rullaavat paremmin, ei kannata ottaa asioita liian vakavasti. Jos riitely on jatkuvaa, kannattaisi pysähtyä miettimään, mitkä ovat ne asiat joista riitaa tulee ja koittaa puuttua niihin.
- kaikki_sujuu
Ei mun avoliitossa ole mitään tuollaista, asiat rullaa hienosti omalla painollaan. :)
- Juiooi
Ihan tavallista tuo on. Jos jaksaa niin hellittää jossain vaiheessa. Parisuhdehan on enimmäkseen tasaista ehkä tylsää arkea.
- nahkea_arki
Kokoajan se tunne mikä sullakin...pari pusua tai pikapano kiireessä joka ei sinällään puutetta korjaa tai sitten nahistellaan.
- Sutturanuttura
Toisaalta hyvä että riitoja on koska olis sekin aika tylsää jos aina olis juhlaa suhteessa. Riidat pitää suhteenkin ajantasalla ja tuleepahan sitte soviteltua niitä sängyssä ;) meillä keskimäärin yks riita /kk muuten aika mallillaan menee. Se on nii pareista ja persoonista kiinni kuinka suhteessa räiskyy.
- Tfygyh
Ei. Kannattaa pysähtyä keskustelemaan missä ootte menneet sivuraiteille. Miettikää kuinka parannatte suhdetta ja onko kummallakin vilpitön halu siihen. En ymmärrä että riidellään ja loukataan kumppaniaan. Silloin toisesta ei tosisaan tykkää. Ei rakastamaansa ihmistä halua loukata eikä riidellä kotona.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214486Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant408326Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486082SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1705685Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124447HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.694327Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm584080Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263975"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153730Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692713