Napapiirin sankarit 3 onko hyvä?

filmikiinnostaa

Kannattaako mennä kattoon?

27

1842

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tottakait

      Missä ja moneltako?

    • piletystä

      Kannattaa kattoa, jos ei ole parempaa tekemistä.

      Saapi välilä nauraa.

    • kallluhan

      Oli hyvä elokuva ja sai todella nauraa.

    • Haaarmi

      Taas meni ohi,,

    • JonWein

      Älä ota lapsia mukaan, ei sovi lapsille.Tämä on heikoin näistä Napapiirin Sankareista muutenkin.Huumori on teennäistä ja pääosan esittäjä jää sivurooliin.

    • kriitikkona

      heikkoa alapäähuumoria joka jää yritykseksi. saman vitsin uudelleen lämmitystä.
      parasta Pallaksen maisemat.

    • eihuumeitatunturiin

      Alatyylistä oli sekin kun huumesieniä käyttivät ja hallusionaatioita mainostettiin.

    • entykäny

      pieruja ja huumeita. siinä tämän elokuvan eväät.

    • Elokuva3

      Pakko sanoa paska elokuva oli.

    • Katsonutkaikki

      Eilen telkkarista tuli Sankarit 2 ja se oli paljon parempi ko kolmonen. Paljon parempi.
      Paras oli ykkönen ehkä. Kolmonen on selvästi huonoin ja siitä ei tarvi edes kinata.

    • Hotellielämästä

      Hyvä oli soitin DI kipoksi jota olivat ostamassa Rovaniemeltä, mielestäni oli hyvä, eli nauraa sai. Utkujärven vesi on ollut niin kylmää, ettei siellä voi edes uida syyskuun vaihteessa.

    • R.4ÄÄ5

      Kuvittele, että esittelet itsesi virallisesti juhlissa vartin sisään samalle ihmiselle kahdesti. Miten noloa! Tällainen on täysin tuttua kirjailija Kaari Utriolle, 72, joka on kärsinyt koko ikänsä kasvosokeudesta eli prosopagnosiasta. Se on neurologinen häiriö, joka aiheuttaa kykenemättömyyttä tunnistaa tutut kasvot.
      - Ymmärsin jo ihan nuorena, että en näe samaa mitä muut. Minulla oli siihen tosin jo valmistava kokemus, sillä olin erittäin likinäköinen, Utrio kertoo.
      Kirjailija sanoo olleensa tuolloin valmiiksi nöyryytetty ottamaan vastaan toinen vika.
      - Kuvittelin aina, että se on haitta, joka johtuu minun omasta käytöksestäni tai itsestäni. Luulin, että en ollut tarpeeksi huolellinen tai tunnollinen painamaan mieleeni kasvoja.

    • Essoseo

      Elokuva on huono.Kunnan 30000 sponsorointi meni aivan hukkaan,ei saanut vastinetta,vain Essonbaari mainittiin eikä sekään ole enää Esso.

    • joonlöysäärahaa

      30000 ??? ei voi olla totta ??

    • Tietäjä-

      Olisitta paremmin selvillä mihin kunnan päättäjät syytävät rahaa jos ees joskus lukisitta niitä nyt nopeammin nettiin ilmestyviä pöytäkirjoja.
      Ittehän olette sinne ne päätäjät äänestänyt! Kysykää niistä älyttömistä päätöksistäki niiltä suoraan. Vai olivakko taas poissa kokouksesta, kun niistä avustuksista taas sovittiin!
      Turha naukua täälä ennää jälkikäteen. Tekisittä jotaki, että rahaa pantaisiin oikeisiin kohteisiin.

    • Vänniläinen

      En usko kunnan maksaneen pätkääkään tuohon filmiin.
      Missä niin on sanottu ja miltä momentilta otettu?
      Hiihtoliiton momenttiki 20000/vuosi lopetettu?
      Älkää jauhako p...aa.

    • Näinitte

      Jotain on maksettu koska lpputeksteissää vaakuna näkyy

      • Pelkkääkiroilua

        Kyllä on maksettu. Lukekaa pöytäkirjoista.
        Sen avustuksen perusteena oli saada Muoniolle näkyvyyttä!!!!!!!!
        Mitä näkyvyyttä? Huono elokuva!


    • etelän_harakka

      Menin hullu ostaan dvd:n, kun jossain sanottiin kakkosta paremmaksi.
      Järkyttävän huono.
      Lapin komeat maisemat kyllä tuli esiin, mutta kun elokuvassa pitäisi olla muutakin, kuin maisemia.

    • jokinritesebtaa

      Dome Karukoskella rahastuksen makua hommassa. Varmaan ohjannut kolmosen etätöinä jostain aurinkorannalta. Karukoski tekee vielä muutaman Napapiirin sankarit leffan, ykkönen ja kakkonen hyviä niiden maineella jengi menee kattomaan vielä 4 ja vitosen.
      Mutta mä aikankin odotan että nelosen voi kattoa telkkarista ilmaiseksi, maksamaan siitä en ala.
      Napapiirin sankarit kolmonen on vuoden surkein leffa.
      Onko Karukoski vain juopotellut lapissa ja antanut jonkun rovaniemen leffakerhon tehdä leffan.
      Rahastuksen makua hommassa. Paskanmaku suussa tuommoisesta leffasta.

    • Hitokseennoloa

      Ihan umpisurkee, Karukoski ohjannut sen etätyönä jostain aurinkorannalta ja tuskin on ollut edes käsikirjoitusta hommassa.
      Muutama räjäytys ja autolla ajoa, mitään uutta Karukoski ei ole leffaan keksinyt.
      Lähinnä minusta oli säälittävä rahantekoyritys, varmaan Karukoski tehdyt paskahommalla muutaman millin. Noloa

    • Kässäri6

      Olen toista mieltä. Karukoski on umpipaska tässä ohjauksessa ja elokuva ei ole katsomisen arvoinen koska huumeiden käyttöä ylistettiin. Huonoa makua.

    • Anonyymi

      Napapiirin sankarit 3 esitettiin televisiossa uusintana tänään. Taas.
      Toivottavasti ei enää tule 4. osaa.
      Tekemällä tehty. Köyhä anti.
      Pamela Tola järkyttävän teennäinen.
      Timo Lavikaisella näyttää olevan vain yksi kolme. Suu auki ja hönö ilme. Ohjelmasta toiseen sama ilme. Kattois peiliin ja opettelisi ainakin sulkemaan suunsa.

      • Anonyymi

        Nyt ku neljä kertaa katsonut niin maisemat parasta.


    • Anonyymi

      Kylä kannattee. Soli niin hauska ,että vaimoaki meinas pissata minun käelle ko nauratti niin makiasti.

    • Anonyymi

      Juuri katsoin Napapiirin sankarit 3 , enkä ole koskaan nähnyt näin huonoa elokuvaa, ei pystynyt katsomaan enää 40 minuutin jälkeen. En hymyillyt tai naurahtanut kertaakaan, päin vastoin, elokuvan narsistinen ja puskeva tekohauska vääntämällä väännetty kuivaakin kuivempi äänekäs korvia särkevä älämölö huuto ja 'jou jou me ollaan maailman valtiaita, muut kyykkyyn' - energia pisti vain ärsyttämään. Pakko oli ottaa äänet pois ja katsoa ilman ääniä loppuaika jolloin siitäkin sain pian tarpeeksi.

      Uskomaton taso ero ekaan ja tokaan versioon verrattuna, jotka taas olivat tosi hyviä. En olisi tunnistanut samaan sarjaan kuuluvaksi elokuvaksi ollenkaan. Meni täysin maku tämän ohjaajaan Tiina Lymeen. Narsistiselta ja korkeampia kummartelevalta sekä alempiaan ylenkatsovalta vaikuttaa. Mutta niin kai se pieni piiri pyörii ja nimekkään näyttelijän elokuvasta ei ole voinut suositut näyttelijät kieltäytyä työn menetysten, maineen, ym. takia.

    • Anonyymi

      Kittilän pölvästeille parhaat naurut.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      42
      2998
    2. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      87
      2896
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      160
      2812
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      201
      2095
    5. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      112
      1978
    6. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      15
      1963
    7. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      50
      1579
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      37
      1564
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      370
      1421
    10. Gallup! Mitä kirjainta kaipaat ja rakastat?

      Etunimen eka kirjain? Aloitan V
      Ikävä
      87
      1061
    Aihe