Napapiirin sankarit 3 onko hyvä?

filmikiinnostaa

Kannattaako mennä kattoon?

27

1864

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tottakait

      Missä ja moneltako?

    • piletystä

      Kannattaa kattoa, jos ei ole parempaa tekemistä.

      Saapi välilä nauraa.

    • kallluhan

      Oli hyvä elokuva ja sai todella nauraa.

    • Haaarmi

      Taas meni ohi,,

    • JonWein

      Älä ota lapsia mukaan, ei sovi lapsille.Tämä on heikoin näistä Napapiirin Sankareista muutenkin.Huumori on teennäistä ja pääosan esittäjä jää sivurooliin.

    • kriitikkona

      heikkoa alapäähuumoria joka jää yritykseksi. saman vitsin uudelleen lämmitystä.
      parasta Pallaksen maisemat.

    • eihuumeitatunturiin

      Alatyylistä oli sekin kun huumesieniä käyttivät ja hallusionaatioita mainostettiin.

    • entykäny

      pieruja ja huumeita. siinä tämän elokuvan eväät.

    • Elokuva3

      Pakko sanoa paska elokuva oli.

    • Katsonutkaikki

      Eilen telkkarista tuli Sankarit 2 ja se oli paljon parempi ko kolmonen. Paljon parempi.
      Paras oli ykkönen ehkä. Kolmonen on selvästi huonoin ja siitä ei tarvi edes kinata.

    • Hotellielämästä

      Hyvä oli soitin DI kipoksi jota olivat ostamassa Rovaniemeltä, mielestäni oli hyvä, eli nauraa sai. Utkujärven vesi on ollut niin kylmää, ettei siellä voi edes uida syyskuun vaihteessa.

    • R.4ÄÄ5

      Kuvittele, että esittelet itsesi virallisesti juhlissa vartin sisään samalle ihmiselle kahdesti. Miten noloa! Tällainen on täysin tuttua kirjailija Kaari Utriolle, 72, joka on kärsinyt koko ikänsä kasvosokeudesta eli prosopagnosiasta. Se on neurologinen häiriö, joka aiheuttaa kykenemättömyyttä tunnistaa tutut kasvot.
      - Ymmärsin jo ihan nuorena, että en näe samaa mitä muut. Minulla oli siihen tosin jo valmistava kokemus, sillä olin erittäin likinäköinen, Utrio kertoo.
      Kirjailija sanoo olleensa tuolloin valmiiksi nöyryytetty ottamaan vastaan toinen vika.
      - Kuvittelin aina, että se on haitta, joka johtuu minun omasta käytöksestäni tai itsestäni. Luulin, että en ollut tarpeeksi huolellinen tai tunnollinen painamaan mieleeni kasvoja.

    • Essoseo

      Elokuva on huono.Kunnan 30000 sponsorointi meni aivan hukkaan,ei saanut vastinetta,vain Essonbaari mainittiin eikä sekään ole enää Esso.

    • joonlöysäärahaa

      30000 ??? ei voi olla totta ??

    • Tietäjä-

      Olisitta paremmin selvillä mihin kunnan päättäjät syytävät rahaa jos ees joskus lukisitta niitä nyt nopeammin nettiin ilmestyviä pöytäkirjoja.
      Ittehän olette sinne ne päätäjät äänestänyt! Kysykää niistä älyttömistä päätöksistäki niiltä suoraan. Vai olivakko taas poissa kokouksesta, kun niistä avustuksista taas sovittiin!
      Turha naukua täälä ennää jälkikäteen. Tekisittä jotaki, että rahaa pantaisiin oikeisiin kohteisiin.

    • Vänniläinen

      En usko kunnan maksaneen pätkääkään tuohon filmiin.
      Missä niin on sanottu ja miltä momentilta otettu?
      Hiihtoliiton momenttiki 20000/vuosi lopetettu?
      Älkää jauhako p...aa.

    • Näinitte

      Jotain on maksettu koska lpputeksteissää vaakuna näkyy

      • Pelkkääkiroilua

        Kyllä on maksettu. Lukekaa pöytäkirjoista.
        Sen avustuksen perusteena oli saada Muoniolle näkyvyyttä!!!!!!!!
        Mitä näkyvyyttä? Huono elokuva!


    • etelän_harakka

      Menin hullu ostaan dvd:n, kun jossain sanottiin kakkosta paremmaksi.
      Järkyttävän huono.
      Lapin komeat maisemat kyllä tuli esiin, mutta kun elokuvassa pitäisi olla muutakin, kuin maisemia.

    • jokinritesebtaa

      Dome Karukoskella rahastuksen makua hommassa. Varmaan ohjannut kolmosen etätöinä jostain aurinkorannalta. Karukoski tekee vielä muutaman Napapiirin sankarit leffan, ykkönen ja kakkonen hyviä niiden maineella jengi menee kattomaan vielä 4 ja vitosen.
      Mutta mä aikankin odotan että nelosen voi kattoa telkkarista ilmaiseksi, maksamaan siitä en ala.
      Napapiirin sankarit kolmonen on vuoden surkein leffa.
      Onko Karukoski vain juopotellut lapissa ja antanut jonkun rovaniemen leffakerhon tehdä leffan.
      Rahastuksen makua hommassa. Paskanmaku suussa tuommoisesta leffasta.

    • Hitokseennoloa

      Ihan umpisurkee, Karukoski ohjannut sen etätyönä jostain aurinkorannalta ja tuskin on ollut edes käsikirjoitusta hommassa.
      Muutama räjäytys ja autolla ajoa, mitään uutta Karukoski ei ole leffaan keksinyt.
      Lähinnä minusta oli säälittävä rahantekoyritys, varmaan Karukoski tehdyt paskahommalla muutaman millin. Noloa

    • Kässäri6

      Olen toista mieltä. Karukoski on umpipaska tässä ohjauksessa ja elokuva ei ole katsomisen arvoinen koska huumeiden käyttöä ylistettiin. Huonoa makua.

    • Anonyymi

      Napapiirin sankarit 3 esitettiin televisiossa uusintana tänään. Taas.
      Toivottavasti ei enää tule 4. osaa.
      Tekemällä tehty. Köyhä anti.
      Pamela Tola järkyttävän teennäinen.
      Timo Lavikaisella näyttää olevan vain yksi kolme. Suu auki ja hönö ilme. Ohjelmasta toiseen sama ilme. Kattois peiliin ja opettelisi ainakin sulkemaan suunsa.

      • Anonyymi

        Nyt ku neljä kertaa katsonut niin maisemat parasta.


    • Anonyymi

      Kylä kannattee. Soli niin hauska ,että vaimoaki meinas pissata minun käelle ko nauratti niin makiasti.

    • Anonyymi

      Juuri katsoin Napapiirin sankarit 3 , enkä ole koskaan nähnyt näin huonoa elokuvaa, ei pystynyt katsomaan enää 40 minuutin jälkeen. En hymyillyt tai naurahtanut kertaakaan, päin vastoin, elokuvan narsistinen ja puskeva tekohauska vääntämällä väännetty kuivaakin kuivempi äänekäs korvia särkevä älämölö huuto ja 'jou jou me ollaan maailman valtiaita, muut kyykkyyn' - energia pisti vain ärsyttämään. Pakko oli ottaa äänet pois ja katsoa ilman ääniä loppuaika jolloin siitäkin sain pian tarpeeksi.

      Uskomaton taso ero ekaan ja tokaan versioon verrattuna, jotka taas olivat tosi hyviä. En olisi tunnistanut samaan sarjaan kuuluvaksi elokuvaksi ollenkaan. Meni täysin maku tämän ohjaajaan Tiina Lymeen. Narsistiselta ja korkeampia kummartelevalta sekä alempiaan ylenkatsovalta vaikuttaa. Mutta niin kai se pieni piiri pyörii ja nimekkään näyttelijän elokuvasta ei ole voinut suositut näyttelijät kieltäytyä työn menetysten, maineen, ym. takia.

    • Anonyymi

      Kittilän pölvästeille parhaat naurut.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      173
      1174
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      45
      619
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      559
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      301
      554
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      223
      532
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      514
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      502
    Aihe