Insinöörimiehen naismaku

Ollakkovaikoeiköolla

Millaisista naisista te insinöörit pidätte? (Hyvä lähteä yleistämään tässä) Tai millaisia naisia tiedätte insinöörien ottaneen kumppaneiksi.
Tapasin upean insinöörimiehen, mutta heti alkuun huomaan, että kommunikointimme tökkii omasta näkökulmastani. Olen kaikkea muuta kuin insinööriluonne itse.

Hän on kyllä kiinnostunut minusta ja olemme tavanneet pari kertaa. Suudelmat molempien tapaamisten päätteeksi ovat olleet ihanan rauhallisia. Tämä mies olisi oikea löytö, mutta mietityttää, olemmeko liian erilaisia.

6

343

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Putuudella ei suurta väliä
      Sopusuhtainen pitää olla, sporttisuus suuri plussa.
      Vähintään puolipitkät hiukset
      Tukan värillä ei väliä, mutta huomaan suosineeni vaaleita.
      Tupakointi ja tatuoinnit iso turnoff
      Naapurintyttömäisuus plussaa

      Omaa tahtoa pitää olla, mutta ei jyräävästi
      Lempeä ja huumorintajuinen
      Oma-alotteinen ja aktiivinen
      Siisti

    • Ollakkovaikoeiköolla

      Kiitos, tällaista luin jostain muualtakin. Naapurintyttömäisyys nousi jossain toisessakin keskustelussa.
      Entä muut insinöörit?

    • IteNainen

      Tuntemieni insinöörien vaimot ovat ammatiltaan opetus- tai hoiva-alalla. Heidän ulkonäkönsä on suht. naisellinen. On tietysti myös insinööripariskuntia, mutta tämän ulkopuolella insiöörit tuntuvat nimenomaan pitävän erilaisista luonteista kuin ovat itse, eli kaikenlainen tunteellisuus ja hoivaavuus käy kyllä. Korostunut räväkkyys tai boheemius näyttäisivät taas olevan vähän turn-offeja.

      • Ollakkovaikoeiköolla

        Ok tämä selventää!


    • inssil

      Insinöörit ei tykkää tyrkyistä. Että ei paljastavia vaatteita, ainakaan julkisesti.

    • Inssinjööri

      Minun maailmassani (mies 54 ikä) kaikella on paikkansa, ja vaikka olisi säkkipimeää, osaisin löytää mukini juuri tietyltä kohtaa, kun avaan keittiön kaapin oven. Sitten haluan että tietty leipäveitsi on AINA käytettävissä, eli jos se laitetaan astianpesukoneeseen, se laitetaan juuri silloin, kun kone myös pesee sen.
      Kaiken kaikkiaan vaadin järjestystä, mutta en ole niuho siivon suhteen. Kotia ei tarvitse olla koko ajan puunaamassa. Kengät, solmiot, lakit, kaikki ovat tietyillä paikoillaan, eikä niitä paikkoja muuteta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      68
      1847
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      100
      1839
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      137
      1669
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      97
      1411
    5. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      33
      1344
    6. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      314
      1233
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      59
      1191
    8. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      130
      1092
    9. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      273
      1039
    10. Kuulin juttua että Jeesus on kopioitu krishnasta

      Pitääkö paikkansa että kertomukset ovat samat kummankin uskonnon kirjoissa
      Hindulaisuus
      446
      933
    Aihe