Kun sunnuntaina vie saalemiin kymmenen euroo. Sen voi hakee perjantaina kymmenkertaisena takaisin, siis sata euroo verotta handuun.
Kun kerran saa kymmenkertaisesti antamansa takaisin.-)
Miten on ?
Kymmenysteoria
8
147
Vastaukset
- VieRahasi
Amerikkalaiset lupaavat reilusti enemmän. Jos juokset viemään rahasi Maldonadon jalkojen juureen hänen tilaisuudessaan, sinusta tulee miljonääri. Hän vapauttaa sen voitelun sinulle.
Saalemissa ei varmaan olla vielä päästy tälle voitelun tasolle.- Raskasta_ON
Tuo ei riitä että vie 10% bruttotuloista saalemiin, sen lisäksi taivaspaikka edellytä Ristin Voiton kestotilausta ja Aikamedian kirjojen säännöllistä ostamista, vaikka ihan vaan saunan sytykeeksi.
- eiKymmenenVaanSatakertaa
# Kun sunnuntaina vie saalemiin kymmenen euroo. Sen voi hakee perjantaina kymmenkertaisena takaisin, siis sata euroo verotta handuun.
Kun kerran saa kymmenkertaisesti antamansa takaisin.-) #
Jos antaa talon, saa sata taloa tilalle. Sinun huomiosi on alakanttiin, lue koko Raamattu.
Sitäpaitsi verteuskuvallisia asioita, jos annat apua puhtaasta sydämestä tarvitsevalle, sinulta ei tule puuttumaan mitään, siitä pitää Jumalan Hengen laki huolta.
Tuossa sulle ajateltavaa.
Markus 10:
28. Niin Pietari rupesi puhumaan sanoen hänelle: "Katso, me olemme luopuneet kaikesta ja seuranneet sinua." 29. Jeesus sanoi: "Totisesti minä sanon teille: ei ole ketään, joka minun tähteni ja evankeliumin tähden on luopunut talosta tai veljistä tai sisarista tai äidistä tai isästä tai lapsista tai pelloista, 30. ja joka ei saisi satakertaisesti: nyt tässä ajassa taloja ja veljiä ja sisaria ja äitejä ja lapsia ja peltoja, vainojen keskellä, ja tulevassa maailmassa iankaikkista elämää.- EriMotiivit
Pietari ja kumppanit eivät luopuneet kaikesta sen vuoksi että saisivat jotain satakertaisesti tilalle. He eivät tehneet kuten nykypäivänä opetetaan, että uhraa niin saat lisää rahaa ja omaisuutta. He luopuivat kaikesta evankeliumin tähden. Tässä nähdään hiukan eri asenne kuin nykyään.
- Olen.oikeassa
Ei onnistu ellet ole maan viljelijä.
5 moos14:22 Luovuttakaa vuosittain kymmenykset kylvönne tuottamasta sadosta, kaikesta siitä, mikä kasvaa pelloillanne.
Sekä sinun täytyy löytää ensin Herran temppeli sekä leeviläiset, minne antaa kymmenykset. Herran lakia täytyy noudattaa kirjaimellisesti, muuten et voi antaa kymmenyksiä. - Kirjakääröt
Luuk.14:33.Bibila (1776) Siis jokainen teistä, joka ei luovu kaikesta mitä hänellä on, ei se taida olla, minun opetuslapseni.
No ei me Lain alla olla enää. Vaan meidän tulis antaa kaikki ja kaiken mitä meillä on niin kuin ne oikeita ensimmäisiä Uskovat antoi mallia meille miten meidän tulis elää ja toimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1237638
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t404406törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373902Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4082047Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi731637- 321487
- 351478
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1861207Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121148Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:121063