Naiset haluavat että miehellä on kavereita.
Raittiilla miehellä ei ole kavereita koska kaverisuhteita ylläpidetään silloin kun ollaan juopottelemassa.
Raitis mies siis jää ilman naista.
Raittiilla miehellä ei ole kavereita koska kaverisuhteita ylläpidetään silloin kun ollaan juopottelemassa.
Raitis mies siis jää ilman naista.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ei tarvitse olla kavereita, mutta pitää olla jotain muutakin tekemistä kuin ulista naisen seuraan 24/7. Ehkä tuo kaverivaatimus lähtee just siitä, ettei joudu täyspäiväiseksi viihdyttäjäksi jollekin surkimukselle.
Naisen ennakkoluuloja.
Eikä ole. Noita ulisevia tarratakiasia mahtuu 13 tusinaan. En yhtään ihmettele, että ovat sinkkuja.
Aijaa, montaaks oot itse henkilökohtaisesti katsellut?
En todellakaan katsele.
Eli naisen ennakkoluuloja. Kun et ole katsellut, niin kyseessä on ennakkoluulo.
Ei vaan tieto.
Hmm 🤔
Ex raitis se vaan jatkaa uskollisesti samalla provolinjalla. Nää jutut on niin nähty.
Mene juopottelemaan.
bääää seekö mukaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Raittiuden kanssa vähän niin ja näin...onhan niitä naisiakin jotka eivät voi sietää juopottelua. Mutta totta että valtaosa ryyppää viikonloput enemmän tai vähemmän ja pariutuminen tapahtuu alkoholin avustuksella.
Olen tajunnut sen faktan että mikäli mies ei ryyppää eikä tanssi, naisiin tutustuminen on täysi mahdottomuus, ainakin Suomessa.
Ehdottoman tärkeää miehelle naisen löytämisen kannalta on nimenomaan se että hänellä on kavereita!!!
Miehellä pitää olla kavereita, joiden kanssa harrastaa, käy viihteellä, matkustelee ja ennen kaikkea; joiden kautta tutustuu toisiin ihmisiin!
Mikäli ei ole kavereita, ei ole sosiaalista elämää ja mikäli sitä ei ole, elät niin tylsää elämää, ettei yksikään nainen kiinnostu sinusta. Vaikka sulla olisi muuten elämässä kaikki hyvin, sä et oo naisen silmissä yhtään mitään ilman kavereita. Yksin kulkeva mies on ilmaa naisille.
Itse tiedän varsin hyvin mistä kirjoitan. Ei ole koskaan ollut kavereita joten ei ole koskaan ollut myöskään suhdetta.
Mistä tai miten kaveriton mies voisi löytää naisen? Miten hankitaan kavereita? Kertokaa.
Sosiaaliset taidot ovat vaan liian huonot, jos ei saa kavereita ilman alkoholia. Kun elää pidemmälle tajuaa että baareissa käy jopa alkoholisteja, jotka eivät voi juoda yhtään alkoholia. Silti heillä voi olla kavereita. Jos elää kovin mustavalkoisesti niin elämä menee aika ankeaksi.
Totta. Tuo juuri eronnut kaverinainen josta toisaalla kerroin, sanoo ex miehensä yhdeksi miinukseksi, ettei hän näjnyt kavereitaan.
Huono juttu myös oli ettei moestä huvittanut mennä baariin naisen kanssa.
Sätkää polttavilla on aina nais kavereita työpaikan tupakkapaikalla vaikka nainen ei itse polttaisi. Se savuton tyyppi joka tekee tauollakin töitä jää yksin eikä kukaan juttele sille eikä halua kaveerata.
Kellekkä sä yrität ajatustasi myydä ja uskotella?
Naisille, raittiille miehille, alkoholisteille vai itsellesi? Ja miksi?☺️
Maailmassa tuskin on olentoa joka ei jollekin kelpaa, olkoot ihan mitä tahansa.
Maailmassa on aika montakin olentoa joka ei jollekin kelpaa ja muun väittäminen on ihan höpöhöpöä.
Varmasti kelpaa, pikemminkin ongelmana on vain löytää se neula heinäsuovasta.
Jollekin säkin olet aarre, sanoi patologi pöydälle pötköttävälle.☺️