sinkut millainen olisi unelma treffit

kivat.treffit

niin millaiset olisi tavalliset ja hyvät treffit mieleesi eli miten toivoisit löytäväsi sen oikean itsellesi

9

283

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Buhahaha

      Sellaiset jotka tapahtuisivat todellisuudessa eivätkä vain unelmissani.

      • elänpäässäni

        Yleensä unelmat voittaa todellisuuden.


      • Buhahaha
        elänpäässäni kirjoitti:

        Yleensä unelmat voittaa todellisuuden.

        Ei unelmissaan voi ikuisesti elää. Enkä minä ainakaan pysty niin hyvin unelmoimaan että voisin aistitasolla tuntea toisen ihmisen mitä ei todellisuudessa olekaan.


    • No jos tarvii käydä tavallisilla ja hyvillä niin sitten pitää olla kahdet treffit.
      Tavallisissa nyt on se ja sama mitä tehdään sillä yleensä minusta ei löydy sitä kemiaa.

      Hyvät voisi olla sellaiset että heitetään rinkat selkään ja lähdetään vaeltamaan Kuusamon karhunkierros. Matkalla siinä pikkuhiljaa tutustuttaisiin; itseemme, toisiimme ja luontoon. Jos tuntuu että ollaan samalla aaltopituudella niin otetaan päivä lisää ja keitellään useammat kahvit ja jutellaan vaikka syvällisempiä. Jos taas tuntuu että jatkoa ei kannata ajatella niin keskitytään ympäröivään luontoon ja otetaan matka kasvattavana elämyksenä.

    • Ugnkl

      Heh, molemmin puolin onnistuneet tietenkin. Ainoastaan idiootti vastaisi jotain muuta... :)

    • ehdotus2

      Jotain kivaa tekemistä tai syömistä, ei pikaruokamättöä

    • maammaa

      Nynnymies ei osaa tehdä ruokaa koska käy äitillä syömässä.
      Kynttiläillallinen jää siis äitin tehtäväksi.

    • Ennen kuin mennään hyviin ja onnistuneisiin treffeihin, lienee syytä kertoa hieman vähemmän onnistuneista illanvietoista.

      Olin tavannut naisen joitain päiviä aiemmin jossain baarissa. Koska olin ollut melkoisen juovuksissa, en juuri muistanut mitä naisen kanssa oli tultu puhuttua, mutta molemminpuolista kiinnostusta olin muistavinani. Puhelinnumerokin oli tallessa.

      Soitin naiselle ja pyysin häntä lähtemään kanssasi elokuviin. Hän suostui, vaikutti innostuneelta ja pyysi minua valitsemaan elokuvan. Kun sopimamme ilta tuli, kävin ostamassa liput etukäteen ja lähdin noutamaan naista.

      Heti autoon istuessaan nainen kysyi varovasti, että emmehän vain mene katsomaan mitään väkivaltaelokuvaa. Eräs hänelle hyvin läheinen ihminen oli nimittäin äskettäin hakattu kuoliaaksi ja hän oli tapauksen vuoksi edelleen järkyttynyt. Nainen oli minulle asiasta baarissa maininnut, mutta olin unohtanut sen, kuten oikeastaan kaiken muunkin hänen sanomansa. Sanoin olevamme menossa katsomaan Bondia - Casino Royalea, ei siis mitään väkivaltaa.

      Kuinka kävikään. Heti elokuvan alussa Bond hakkasi erittäin seikkaperäisesti näytettynä ihmisen kuoliaaksi jossain suttuisessa vessassa.

      Treffikumppanini oli kohtauksesta silminnähden järkyttynyt, mutta istui urhoollisesti elokuvan loppuun asti. Minä puolestani tunsin oloni erittäin kiusaantuneeksi ja noloksi koko elokuvan ajan. En kehdannut pyytää häntä poistumaan kanssani, koska en halunnut tehdä asiasta suurempaa numeroa.

      Kun pääsimme teatterista ulos, kumpikaan ei pyytänyt toista kahville taikka minnekään muuallekaan. Kävelimme sanaakaan sanomatta autolleni ja lähdin viemään häntä kotiin. Matkan aikana hän itkeskeli hiljaa itsekseen. En voinut häntä oikein lohduttaakaan, sillä olisin puhumalla luultavasti saanut hänet tuntemaan olonsa vieläkin ikävämmäksi.

      En ottanut häneen yhteyttä enää toista kertaa.

      • Ex-jännämies

        Olisit saanut pillua, jos olisit lohduttanut sitä, kuten me jännät oltas tehty.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      145
      1005
    2. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      112
      950
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      63
      748
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      49
      547
    5. 42
      519
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      481
    7. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      463
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      22
      417
    9. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      13
      401
    10. Ulla Appelsin: Sari Essayahin kohtelu vs Nasima

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012205897.html Mutta vaikuttaa siltä, että kun kyse on kristinuskosta, samat säännöt
      Maailman menoa
      157
      375
    Aihe