Siinäpä pulma... vielä kun on yksinäinen niin ei voi kavereiden kauttakaan kysellä vapaita miehiä..
Mistä arka raitis nainen voisi löytää miehen?
9
507
Vastaukset
- asfdafsd
Jos on aikuinen ja koulunsa käynyt niin ei sitä oikein ole mahdollisuuksia enää puhua uusille ihmisille rikkomatta normeja. Tinderiin tms alentuminen tietysti on nykyään vaihtoehto sille.
- nettityttö
Tinder ja muut nettipalvelut ei oo alentumista, vaan fiksu tapa löytää kumppani. OKCupid on parempi jos pidempää seuraa etsii.
- älänynaurata
nettityttö kirjoitti:
Tinder ja muut nettipalvelut ei oo alentumista, vaan fiksu tapa löytää kumppani. OKCupid on parempi jos pidempää seuraa etsii.
Tinder on pinnallista ja panoseuran etsimistä varten.
OKCupid on sama paitsi kupissa painaa vielä status (siis miehillä)
Vammaista touhua. - Että_silleen
Aitona sinkkumiehenä suosittelen oikean kumppanin hakemista jostain muualta kuin netistä. Nettideiteissä, yms. on kaikenlaisia pelimiehiä ja -naisia, joilla ei koskaan tule olemaan aikomustakaan sitoutua mihinkään kunnolla. Lisäksi siellä on myös varattuja hakemassa itselleen hoitoja, yms. Siten, kannattaa etsiä vastakappaletta oikeasta elämästä, ja antaa nettimaailman häröjen "treffailla" keskenään. Monelle "nettideittailu" näyttää olevan pikemminkin elämäntapa.... tai ammatti.
- Mooriane
Käytkö ollenkaan missään? Koska jos käyt esim. kahvilassa voi myös harrastaa pientä silmäpeliä jonkun kanssa ;) Tietenkin se on helpommin sanottu kuin tehty mutta alku sekin.
Youtubessa Matthew Hussey puhuu asiasta ja omasta mielestäni antaa melko hyviä neuvoja eri tilanteisiin!
- Viesti-Poistettu
Netti treffejä voisit kokeilla, jos et live elämässä tohdi miehiin kontaktia ottaa. Blokkailet vaan niitä profiileja pois, joista sinulle törkyä työnnetään, niin jospa sinne sitten jäisi ne jyvät pohjalle. Kyllä siellä aina joku tositarkoituksellakin pyörii.
Tai ehkäpä sinun kannattaisi ruveta harrastamaan paritanssia, niin silloin olisi pienempi kynnys tutustumaan miehiin.
Millä paikkakunnalla muuten asut? ja minkä ikäinen olet? - Kaveria.hakien
Hei ! Täällä on työssä käyvä mies, joka etsii naita kumppanikseni.
Onko enää 53-vuotiaalla mitään mahdollisuuksia löytää kumppania täältä? vai pitääkö nostaa kädet pystyyn JO heti.
Taidan olla liian vanha etsiäkseni kaveria.- Kaveriakanskaipailen
Minulle sopisit :) olen 51 v nainen, joka etsii kaveria kaikkeen mukavaan. Onhan ne luurangot sieltä kaapista siivottu pois? Missäpäin asustelet?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial341952Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1651890Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3801782Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2161248- 921113
Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip34970- 95765
Kiantama oy
Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.15698Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise47665- 32664