Jossain toisessa liikkeessä? https://www.nettiauto.com/bmw/118/9122072
Hyvin se näyttää keräävän suosikkilistauksia yli kaksi kertaa aikaisempaa kalliimmallakin hinnalla.
Taitaa olla niin, että ihmiset eivät osaa ostaa halvalla, kun he luulevat että halpa auto olisi aina huono, vaikka se olisi vähän aikaa sitten katsastettu ja huollettu.
Hyvin se näyttää keräävän suosikkilistauksia yli kaksi kertaa aikaisempaa kalliimmallakin hinnalla.
Taitaa olla niin, että ihmiset eivät osaa ostaa halvalla, kun he luulevat että halpa auto olisi aina huono, vaikka se olisi vähän aikaa sitten katsastettu ja huollettu.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Otsikossa on väärä kysymys. Se autohan oli eilen 4000 euroa halvempi eikä kalliimpi, mutta myyjä ehti vaihtua siinä välissä.
Tuossa autossa hinta on noussut 5000 euroa yhdessä yössä.
https://www.nettiauto.com/bmw/325/9122097
Nopeat syövät hitaat. Jos yksityinen ei ymmärrä ostaa halvalla niin toinen autoliike ymmärtää.
Yksityisellä kahdeksalla tonnilla samanlainen. Kannattaa ostaa liikkeestä jos saa alle seiskalla.
Hyrylän liike tekee hyvän voiton bemulla.
Eikös ne ollut yksityisellä myytävänä? Joku sähläpelle vaan laati ilmoituksen.
Ei, kyllä se oli toisessa autoliikkeessä pääkaupunkiseudulla.
Heh, tullut äkillinen kova rahan tarve, niin piti saada äkkiä joku romu muutettua rahaksi. Saivat sitten myytyä sen bemarin toiseen autoliikkeeseen vieläkin halvemmalla, mitä siitä itse ensin pyysivät. Kurjaa on olla köyhä ja rahan tarpeessa autokauppiaankin.
Niillä on ilmeisesti jatkuva rahapula kun myyvät koko ajan jopa alle puoleen hintaan mitä muut pyytävät.
Ostajalle hyvä.
Osta reippaasti, älä jälkeenpäin itke palstoilla kun joku toinen oikeasti, ihan livenä menee ja ottaa paljon rahaa mukaan ja oikein tekee päätöksen joka pitää, ja toteuttaa kaupan kasvotusten , ja muut jää tänne itkeen kateellisena.
Mitä se muuten kenellekkään muiden kaupat kuuluu, on siinäkin harrastus pitää listaa ja tilastotiedettä myydyistä autoista , no kaikkihan on mahdolista, pikkupojat kerää rekkareita ja jotkut myytyjen autojen hinnan laskuja/nousuja, siinä se aika kuluu ja toiset pärjää.
Hah, hah... "ottaa paljon rahaa mukaan"... tuota tämä aamuyöllä virtsaamisongelmista kärsivä jobbari jaksaa hokea joka ketjussa, mihin aamuyöllä naisen puutteessa heräilee vastailemaan.
Mitä kiksejä se jobbari saa näistä aloituksistaan? Itselleen vielä vastailee moneen kertaan.
Mainostaminen on sääntöjen vastaista!
Yksi autoliike on myynyt auton toiseen liikkeeseen. Onneksi välissä ei ollut yhtään jobbaria eli pimeää kauppaa tekevää yksityishenkilöä.
6900 on ylihintaa ja 2900 alihintaa, realistinen hinta on noin 5000.
se bemmi oli neljä tonnia halvempi edellisenä päivänä eri kaupungissa.
Ihanx totta? Mitä sitten?
Rahattomalle tuolla tiedolla ei tietenkään ole mitään merkitystä.
hyvin sanottu!
Oli se.
Käytetyn+myyjillä+on+tulossa+nyt+huonot+ajat,+kunhan+vielä+Saksassa+alkanut+dieselien+alennusmyynti+saadaan+iskostettua+myös+suomalaisen+autonostajan+alitajuntaan.+Kauppiaat+hööpöttää+nyt+vielä+koko+ajan+ostajakuntaa+myymällä+vielä+vanhoja+dieseleitä+entisillä+hinnoilla,+vaikka+saavat+itse+niitä+jo+Saksasta+30%+halvemmalla.+Ulkomailta+tuotua+kilometriväärennettyä+romua+tunkee+liikkeisiin+sisään+"ovista+ja+ikkunoista"+vuosi+vuodelta+enemmän,+mitä+vanhoja+romuja+ehditään+mättää+paaliin.+Piilovikaista+on+tyrkyllä+ostajille+joka+paikassa+pilvin+pimein,+mutta+kun+niille+kaikille+ei+tahdo+enää+löytyä+ostajia.+Nyt+on+OSTAJAN+markkinat!!+Älkää+maksako+romuista+liikaa,+vaan+jättäkää+ne+mieluummin+jobbarin+pihalle+seisomaan+ja+menkää+seuraavaan+liikkeeseen.
Jobbareilta ei kannata ostaa koska ne ovat pimeää kauppaa tekeviä yksityishenkilöitä.
Jobbariliike on vieläkin huonompi vaihtoehto.
Tarjoa 3000 se on satasen voitto.
On se kumma miksi kukaan ei osta kolmen tonnin autoa seitsämällä tonnilla!