Emmie kyllä ennää Kemissä asuis

hillanphoimija

Siitä on kyllä tullut niin hiljainen maalaiskylä. Tuo autio keskusta on asia joka häiritsi kun olen käynyt siellä viime kerroilla. Kukahan suoraan sanottuna on tämän nykyisen kaupunkiarkkitehtuurin takana? Kauppiskin on viety pois.

5

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1-.-.-

      Syyttävää sormea voi osoittaa niin sanottua "Vilénin blondit" ryhmää kohti. Sieltä lähtee välillä sellaisia aivopieruja, että kauppiaatkin katoaa paikkakunnalta-

      • Vilénin blondit. 😂 Tää oli kyllä osuvasti sanottu 😂 😂.


    • Syrjintää

      Kaikki toiminta Kemissä on yhdessä SAARESSA. Sauvosaari. Niin kauan kuin muut kaupunginosat pysyy syrjittynä, kehitystä ei tapahdu.

    • muualtatullut

      Johtuu pelkästään kemiläisistä itsestään. Pitävät itseään parempana kuin muut ja kauanko sitä nyt jaksaa kukaan kuunnella!!

    • hghgh

      Joko lähdit ???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      207
      3576
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      13
      3316
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      70
      2526
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2165
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      46
      2009
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1888
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      40
      1708
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1581
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1143
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1130
    Aihe