Kysymyksessä on useampi vuosi sitten tehty laiminlyönti tai puhtaasti välinpitämättömyys.
Salminen, Kuvaja, Timonen?
Kuka päästi palkat karkaamaan?
11
285
Vastaukset
- SAAMANAINEN
Miksi tällainen virhe on päässyt tapahtumaan? Onko ollut tietoista pimittämistä.?
Ja nyt kun on ryhdytty korjaamaan jopa vuosien takaisia virheitä, maksamalla "eriä", ei palkkalaskemassa, "tilinauhassa" ole mitään mainintaa siitä mistä moinen summa koostuu ja miksi. JA MILTÄ AJALTA!!!!!
Lain mukaan PALKKALASKELMASSA tulee näkyä mistä maksetut summat koostuvat. NYT NÄIN EI OLE !!!! Jos palkan maksu tapahtuu korjauksien osalta laillisesti, mitään jälkitiedottamisia ei tarvita, kuten nyt. - eeppinen123
Löyhissä käsissä, tää on niin epistä....
- saanauraa
Käsittämätöntä, että päättäjät ovat itse olleet hyväksymässä tehyn vaatimuksesta nousseen henkilökohtaisten lisien vajeiden kattamisen ja ihan oikeutetusti ja nyt ne ovat kuin puulla päähän lyötyjä.
- naurattaapapijusti
Päättäjät eivät ole olleet vastuussa kehityskeskusteluista ja palkoista vaan esimiehet. Tehyn vaje johtuu esimiestason laiminlyönneistä. Niitä nyt paikataan. Samaiset esimiehet ovat nyt siis hommanneet itselleen samalla HENKILÖKOHTAISET LISÄT. Ne taas ovat perusteettomat ja pitää vetää pois. Heillähän on on uudessa organisaatiossa jo muutoinkin korotetut palkat. Lukekaa pöytäkirjat. Päättäjät ovat kyllä hyväksyneet lisien arviointijärjestelmän, ja onko nyt esittelijä vienyt heitä kuin pässejä narussa vääntämättä rautalangasta mitä järjestelmän soveltaminen tarkoittaa käytännössä? Ovatko siis päättäjät laiskoja ja tyhmiä? Vai onko esittelijä pimittänyt tietoa? Kuunnelkaa kokoukset nauhalta! Vai onko saunan lauteilla luvattu että arviointisysteemiä ei viedä läpi? No, eipä tosiaan olekaan kaikki KVTES-laiset saaneet yhdenvertaista kohtelua, kaikkia ei tosiaan ole arvioitu, kuten lehtijutussakin sanotaan.
- rengasmuskeli
Ei kannate pomonkaan ylettömiin piettää pierua, pääsee pian palakat karkaamaan.
- kysyn_vaan
siitäkö on kysymys tässäkin tapauksessa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14081068/voiko-opettaja-piereskennella-oppilaille ?
- kantalahti
rnostetaan vain veroäyriä,ei hengen eestäkään anneta potkuja töpeksijöille.
- pankaanevastuuseen
sänkkäystä ja kieroilua
- hohhoijaamitävätyksiä
Ja nämäkin edelleen laiminlyötynä monelta : Työn vaativuus selvitettävä työnantajan ja työntekijöitä edustavan luottamusmiehen tai sellaisen puuttuessa henkilöstön edustajan toimesta.
- jälkeenjäänyt_
onko syylliset löydetty?
- taloushallinto
On löytynyt, ne on nuo saatanan yksityisenpuolen palkansaajat. Vittu mitä sippiveikkoja, veroäyrikertymä sillä porukalla ihan perseestä. Tienaisivat edes vähänkään paremmin niin saadaan kaupungin talous kuntoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️652181Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381813Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711420Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣211404Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬211054Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.711007Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä93973Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost139911En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9882- 73862