Mies flirttailee naiselle usein. Silloinkin kun paikalla muita naisia, niin juuri tälle. Pitkien katseiden vaihtoa on harrastettu. Mutta siihen on jäänyt. Olemme työssä samalla työnantajalla mutta itse työpaikkamme on eri.
Voisiko nainen ottaa yhteyttä? Miestä näkee noin 4-6 kertaa viikossa. Olisiko sosiaalinen media oikea paikka? Vai kuinka?
Voisiko nainen ottaa yhteyttä? Miestä näkee noin 4-6 kertaa viikossa. Olisiko sosiaalinen media oikea paikka? Vai kuinka?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tietysti nainen voi ottaa yhteyttä. Jos sulla on halu tutistua toiseen, niin toimi älä jahkaile. Ei se ota jos ei se annakaan. :)
flirttailu taas voi noin olla muutenkin ikään kuin smalla talkia, harmitonta ja yksi tapa keventää tunnelmaa. Se ei välttämättä tarkoita kiinnostumista toisesta, ei edes pitkien katseiden kautta. Ihmisiä voi katsella pitkään uteliaisuuttaankin. ;)
No en ala pessimistiksi, kokeile onneas ja ota yhteyttä, sillähän se selviää mikä on miehiään ja onko sillä tapa vaan flirttailla kevennyksenä tai enemmänkin ajatusta sen takana. Viikonloppuja samalla. :)
https://www.youtube.com/watch?v=kJQP7kiw5Fk
Juu ja oikolue nää jutut, mä en ole paras oikeinkirjoittaja. :D
Voisin laittaa talkkia muhkeaan pyrstöösi <3
Niin varmaan, en käytä vaippoja joten ei ole tarvetta talkillekaan. :)
Jos mies ei ole Kurdi, niin ei kannata. Jos hän puolestaan on Kurdi, niin kannattaa. Yksinkertaista matematiikkaa, eikös.
Jokainen mies tykkää jos nainen ottaa yhteyttä.
Pelkkää harmitonta small talkia