Miten Suomi24-treffeillä tutustuu aidosti?

Minulla on ollut kuvallinen profiili monta vuotta Suomi24-treffit palastalla, ja olen lähestynyt kaikkia kaupunkini naisprofiileja asiallisesti esitellen itseni. Haluaisin lähteä jonkun naisen kanssa treffeille johonkin kivaan kahvilaan, että olisi jotain keskusteluseuraa ja siitä se voisi lähteä se tutustuminen, mutta kun naisest ei vastaa, enkä ole saanut naisten tekemiä alotteita.

Tuntuu, että yhtä naisprofiilia vastaaan on 20-> miesprofiilia, ja sitten valikoituu ehkä ja karsiutuu lihaksikkaammat miehet tai rikkaaimmat ja komeimmat miehet treffeile. Kokemuksia tästä?

14

876

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jrtiupjhoå54op

      Olen mies, ja laittanut joillekin naisille viestiä. Olisi voinutkin mennä kahvilaan, mutta itse en loppupeleissä kuitenkaan sitten lähtenyt. Ei vain ole ollut sopivaa aikaa asialle. Yksi nainen oli laittanut profiiliinsa, että on spontaani ja tarttuu aina hetkeen. Odottaa myös mieheltä spontaanisuutta ja jotain sen kaltaista elämän otetta.

      Olin sitten naisen hoodeilla, ja soitin autosta että lähde nyt heti omaan lähikuppilaasi bisselle. Olen nyt tässä. Eipä nainen sitten kuitenkaan ollut heti valmiina lähtemään bisselle (missä siis se naisen "hetkeen tarttuva asenne" oikeasti?), joten seuraava kutsu on taas sitten joskus.

      • Mitäihmettämies

        Siis ihan oikeesti, et voi olla tosissasi! Jokainen nainen haluaa laittautua tapaamiseen. En olisi minäkään lähtenyt, jos äijä autosta soittaa. Jotain rajaa miehet!


      • kunnonmies1

        joo aika pöljä on tuo aloittaja, pöljät puheet, olisko joidenkin naisten ihannemies? :)


      • wd400

        Nainenko oli antanut sulle puh.numeronsa? Epäilen. Keksit koko jutun.


      • Totta_maar
        Mitäihmettämies kirjoitti:

        Siis ihan oikeesti, et voi olla tosissasi! Jokainen nainen haluaa laittautua tapaamiseen. En olisi minäkään lähtenyt, jos äijä autosta soittaa. Jotain rajaa miehet!

        Mä en oikeen jaksa uskoa, että kukaan ukko kehtaa alkaa majaileen sellasen mimmin kanssa, jonka pitää pyöritellä itseään maalipöntössä puoli tuntia ennen treffeille uskaltautumista. Jos sä jaksaisit kattella lopun ikää miestä joka puurtaa tunnin kunsiviilan kanssa ennenko uskaltaa tulla sun pakeillesi, niin kauhiasti onnea teitille. Porsastella ei tarvitse, mutta miksi näytellä olevansa muuta kuin paketissa on?


      • ttyui

        Minä miehenä tykkään kun nainen kaunistautuu, vaikka menis tuntikin niin ei haittaa.


      • Hett

        Niin juuri, en itsekään haluaisi mennä laittautumatta varsinkaan ekaan tapaamiseen. Kotonahan ollaan monesti ilman meikkiä, hiukset huonosti ja oloasussa.


    • upikastu7

      Luonnonlait sen määrää. Naiset eivät tarvitse välttämättä miehiä mihinkään, mutta miehet tarvitsevat aina naista.
      Ihmisen (naista ei vielä ollut) ei ole hyvä olla yksin, sanotaan Raamatussakin.

    • EImiljoonaa

      Ei oikein mitenkään.Naiset tuntuu valitettavasti hakevan vain elättäjää.

      • Äläyleistä

        En todellakaan hae elättäjää, vaan elämäni parasta ihmisushdetta! Elätän itse itseni.


    • eimiljoonaa

      Valitettavasti naiset tuntuu etsivän vaan elättäjää.

    • aito_asia

      Elättäjää naiset vaan hakee.

    • Ei_pintaliitäjä

      Ei ole miljoonaa mullakaan, mutta ei kaikki sitä haekkaan. Miehet tuntuvat mieluusti yleistävän ja syyttävän kaikki naisia ahneiksi ja ties miksi. Treffi sivuilla, kaikkien ego pullistelee; Sporttisuutta, nuorekkuutta jne. täällä surkutellaan "naisten kovaa tasoa, tai sitä että joku ei niin mallin näköinen tai sellaisen mitoissa oleva kehtaakin ottaa yhteyttä ja kehoitetaan hakemaan tasoistaan seuraa.
      Näin tietty pitäisikin tehdä ja jättää kyseiset älyvapaat yksilöt väliin. Valitettavasti kyseistä älyvapaa, piirrettä ei aina näy profiilista, edes rivien välistä. Etenkin jos tyyppi näyttää suht tavalliselta ja normaalilta.

      • jasenkurmitsa

        No mutta voihan sieltä oikeasti miellyttävä kumppani löytyäkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      276
      2530
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2429
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      19
      1637
    4. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1598
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      52
      1516
    6. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      65
      1397
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1366
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1250
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1049
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      74
      1039
    Aihe