Miten Suomi24-treffeillä tutustuu aidosti?

Minulla on ollut kuvallinen profiili monta vuotta Suomi24-treffit palastalla, ja olen lähestynyt kaikkia kaupunkini naisprofiileja asiallisesti esitellen itseni. Haluaisin lähteä jonkun naisen kanssa treffeille johonkin kivaan kahvilaan, että olisi jotain keskusteluseuraa ja siitä se voisi lähteä se tutustuminen, mutta kun naisest ei vastaa, enkä ole saanut naisten tekemiä alotteita.

Tuntuu, että yhtä naisprofiilia vastaaan on 20-> miesprofiilia, ja sitten valikoituu ehkä ja karsiutuu lihaksikkaammat miehet tai rikkaaimmat ja komeimmat miehet treffeile. Kokemuksia tästä?

14

855

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jrtiupjhoå54op

      Olen mies, ja laittanut joillekin naisille viestiä. Olisi voinutkin mennä kahvilaan, mutta itse en loppupeleissä kuitenkaan sitten lähtenyt. Ei vain ole ollut sopivaa aikaa asialle. Yksi nainen oli laittanut profiiliinsa, että on spontaani ja tarttuu aina hetkeen. Odottaa myös mieheltä spontaanisuutta ja jotain sen kaltaista elämän otetta.

      Olin sitten naisen hoodeilla, ja soitin autosta että lähde nyt heti omaan lähikuppilaasi bisselle. Olen nyt tässä. Eipä nainen sitten kuitenkaan ollut heti valmiina lähtemään bisselle (missä siis se naisen "hetkeen tarttuva asenne" oikeasti?), joten seuraava kutsu on taas sitten joskus.

      • Mitäihmettämies

        Siis ihan oikeesti, et voi olla tosissasi! Jokainen nainen haluaa laittautua tapaamiseen. En olisi minäkään lähtenyt, jos äijä autosta soittaa. Jotain rajaa miehet!


      • kunnonmies1

        joo aika pöljä on tuo aloittaja, pöljät puheet, olisko joidenkin naisten ihannemies? :)


      • wd400

        Nainenko oli antanut sulle puh.numeronsa? Epäilen. Keksit koko jutun.


      • Totta_maar
        Mitäihmettämies kirjoitti:

        Siis ihan oikeesti, et voi olla tosissasi! Jokainen nainen haluaa laittautua tapaamiseen. En olisi minäkään lähtenyt, jos äijä autosta soittaa. Jotain rajaa miehet!

        Mä en oikeen jaksa uskoa, että kukaan ukko kehtaa alkaa majaileen sellasen mimmin kanssa, jonka pitää pyöritellä itseään maalipöntössä puoli tuntia ennen treffeille uskaltautumista. Jos sä jaksaisit kattella lopun ikää miestä joka puurtaa tunnin kunsiviilan kanssa ennenko uskaltaa tulla sun pakeillesi, niin kauhiasti onnea teitille. Porsastella ei tarvitse, mutta miksi näytellä olevansa muuta kuin paketissa on?


      • ttyui

        Minä miehenä tykkään kun nainen kaunistautuu, vaikka menis tuntikin niin ei haittaa.


      • Hett

        Niin juuri, en itsekään haluaisi mennä laittautumatta varsinkaan ekaan tapaamiseen. Kotonahan ollaan monesti ilman meikkiä, hiukset huonosti ja oloasussa.


    • upikastu7

      Luonnonlait sen määrää. Naiset eivät tarvitse välttämättä miehiä mihinkään, mutta miehet tarvitsevat aina naista.
      Ihmisen (naista ei vielä ollut) ei ole hyvä olla yksin, sanotaan Raamatussakin.

    • EImiljoonaa

      Ei oikein mitenkään.Naiset tuntuu valitettavasti hakevan vain elättäjää.

      • Äläyleistä

        En todellakaan hae elättäjää, vaan elämäni parasta ihmisushdetta! Elätän itse itseni.


    • eimiljoonaa

      Valitettavasti naiset tuntuu etsivän vaan elättäjää.

    • aito_asia

      Elättäjää naiset vaan hakee.

    • Ei_pintaliitäjä

      Ei ole miljoonaa mullakaan, mutta ei kaikki sitä haekkaan. Miehet tuntuvat mieluusti yleistävän ja syyttävän kaikki naisia ahneiksi ja ties miksi. Treffi sivuilla, kaikkien ego pullistelee; Sporttisuutta, nuorekkuutta jne. täällä surkutellaan "naisten kovaa tasoa, tai sitä että joku ei niin mallin näköinen tai sellaisen mitoissa oleva kehtaakin ottaa yhteyttä ja kehoitetaan hakemaan tasoistaan seuraa.
      Näin tietty pitäisikin tehdä ja jättää kyseiset älyvapaat yksilöt väliin. Valitettavasti kyseistä älyvapaa, piirrettä ei aina näy profiilista, edes rivien välistä. Etenkin jos tyyppi näyttää suht tavalliselta ja normaalilta.

      • jasenkurmitsa

        No mutta voihan sieltä oikeasti miellyttävä kumppani löytyäkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      291
      11073
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      25
      3150
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      78
      3023
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      94
      2721
    5. 89
      2591
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      154
      2291
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      270
      2186
    8. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1471
    9. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1435
    10. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      135
      1350
    Aihe