Metsä group konserni

Minkälaiset on vuorot tam37 systeemissä ja minkälaista nimellistä korvausta menetetystä vaapaa-ajasta maksetaan?
173888
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Saan noin 60KE vuodessa. Pärjään nippanappa.

Äänestä
  • No tuo on kyllä siinä kinttaala että pärjääkö. Suosittelen outokumpua ennemmin, jos haluaa saada korvauksen työnteosta.

    Äänestä

  • Kannattaa alkaa ahtaajaksi. Saa saman verran ja jopa enemmänkin, eikä tarvi tehdä töitä.

    Äänestä

  • Ahtaaja 2-vuorossa, ei kummoiset tulot.

    Äänestä

  • 8855662 kirjoitti:

    No tuo on kyllä siinä kinttaala että pärjääkö. Suosittelen outokumpua ennemmin, jos haluaa saada korvauksen työnteosta.

    heh..Metallimies metallirahat, paperimies paperirahat. Heikot on kummun liksat paperiin verrattuna. Lisäksi paperimiehillä enemmän palkallisia vapaita.

    Äänestä

  • Jebebebee kirjoitti:

    Ahtaaja 2-vuorossa, ei kummoiset tulot.

    Kyl ne 50 000€ vuodessa tienaa ja mikä parasta, tekemättä yhtään mitään. Lisäksi ei vaadi minkään alan perus koulutusta, 18v ikä riittää työnsaantiin.
    Helppoo rahoo.

    1Äänestä

Jos olet prosessilinjan käynyt ei kannata edes yrittää. Sähkärit ja kunnossapitäjät pääsee sinne töihin.

Äänestä
  • Joo ihan kunnossapitoasentaja oon (MEK)

    Äänestä

  • Kekekekekekeek kirjoitti:

    Joo ihan kunnossapitoasentaja oon (MEK)

    Montakohan sähkäriä tai asentajaa pääsee tällä kertaa Ensolta ja Outokummulta töihin...

    Äänestä

  • Olisinhan mie kummulta tullu, mutta ei tuo oppisopimus kiinnosta kun on jo kerran käyny.

    Äänestä

  • Pölyhousu kirjoitti:

    Olisinhan mie kummulta tullu, mutta ei tuo oppisopimus kiinnosta kun on jo kerran käyny.

    Ne loppuu paperitehtaat kemistä parissa vuodessa. Tulee vielä ikävä outokumpua, mutta takaisin ei oteta kun kerran ovat lähteneet.

    Äänestä

  • hyväkunjäit kirjoitti:

    Ne loppuu paperitehtaat kemistä parissa vuodessa. Tulee vielä ikävä outokumpua, mutta takaisin ei oteta kun kerran ovat lähteneet.

    Tuota samaa laulua on laulettu jo kymmenen vuotta.
    Eikä Kemissä edes ole kuin yksi paperitehdas.

    Osaavista teollisuuden kunnossapitäjistä ja sähkömiehistä on niin huutava pula että otetaan takaisin avosylin.

    Äänestä

Prosessilinjan saa heittää kankkulan kankkulan kaivoon tätä menoa.

Äänestä

Hyvin käy, tai sitten käy niinkuin naapurinmiehelle ja kone jauhaa paskak**.

Äänestä

Tiedän+tarkalleen.+Normaalin+palkan+päälle+vuorolisät,+pyhätyökorvaukset+ja+viikkolepo-korvaukset+300+%.+Juhlapyhät+500+%.+Menesty+siinä+sitten+teollisuus.+Ja+todella+eipä+juurikoulutusta,+tyhjästä+päästä+niin+kuin+minäkin.

Äänestä

Onkos se palkka kuinka paljon parempi kuin täällä ensolla kun kaikki haluaa pajusaarelle vaihtaa? Täällä 16,11€/h ja 37 jää n. 2300€ nettoa kuussa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kekekekekekeek kirjoitti:

Minkälaiset on vuorot tam37 systeemissä ja minkälaista nimellistä korvausta menetetystä vaapaa-ajasta maksetaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu