Millaisia huomioita teit nuorista tytöistä/naisista, koska tänään on tyttöjen päivä?
Palstan pojat
5
105
Vastaukset
No oma tyttö ainakin pulpatti kuin ois pitemmänkin aikaa ollut näkemättä. Näytti kaikenlaisia voimisteluliikkeitä ja kuulemma huomenna pitää herätä aikaisin että voi meikata. Yöhalin kävi antamassa ja vipelti mylläämään sänkyynsä. Kohta kuuluu hyvät yöt. Huigea tyttö.
- Ätmi74v
Näin nuoria tyttöjä vain tietokoneen uutispalstalla. Kirjaston lehtisalissa tosin oli se melko nätti virkailija. Lehtiä lukevat naiset olivat sitten niitä päinvastaisia tapauksia.
- Buhahaha
Ei keski-ikäinen sinkkumies saa kiinnittää mitään huomiota tyttöihin, jos niin vahingossakin tekee niin heti aletaan pedariksi epäilemään.
- Teknodonna
Mä en edes tiennyt että on jokin tyttöpäivä.
Mielestäni idea on päiväksi aika hyvä, sillä maailma tarvitsee tyttöilyä. Itse en ainakaan jaksa joka päivä kurttuotsaista Jasonia peilistä katsella, vaan revittelen mielelläni netissä löysät pois.
Ja tyttöillen.
Toisin sanoen koen erittäin vahvasti vaihtelevaa muutosvastuuta sisimmässäni.
(naurua) Eipä tuo elinen mitään muutosta normaaliin tuonut. Nuoremman tytön kanssa tehtiin läksyjä ja käytiin keskusteluja luokkansa tulevasta luokkaretkestä. Astuin sitten itse virittämääni miinaan kyselemällä kuka meillä käynyt poika oli ja millä asialla se täällä liikkui. Jotenkin sitten keskustelu taas kääntyi suuntaan että minulla kuulemma pitäisi olla nainen.
Myöhemmin vielä soitin vanhemmalle tytölle ja kyselin kuulumisia. Toki täysi-ikäinenhän tuo jo on mutta isälle nuo molemmat on kyllä sydämmeen tatuoitu nimikkeellä tyttö.
Mitä asiaa median kautta seurasin niin aika sanavalmiilta ja eteenpäinpyrkiviltä nuo heidän kommenttinsa kuulostivat. Eli hyvällä tiellä tuntuvat olevan ja mikä ettei koska uutisointi ja sosiaalisen mediankin kuvat ja jutut kannustivat ja tukivat tähän suuntaan.
Täytyy kyllä myös rehellisyyden nimissä todeta että kansainvälinen poikien päiväkin on päässyt menemään minulta ohi; jos sellaista edes on, niin tähän päivään verrattuna aika kevyttä on ollut uutisointi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1382378Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n712299Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi661969EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt781665- 1071542
Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan1021498Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men1191401Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki321264Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191191- 811134