Samat pakut esteettisin eroin, mutta onko merkkihuolloilla eroa maineeltaan, hinnoilta ja asiakaspalvelun, sekä mahdollisten takuuasioidne hoidon kannalta?
Sitten olisi vielä sama auto Toyota ProAcen logoilla, mutta se ei oikein miellytä silmää yhtä paljoa kuin Peugeot tai Citroen.
En ole penkonut tilastoja sen suhteen kumpaa mahdollisesti myydään EU tasolla enempi, eli toisella saattaisi olla tiiviimpi huoltoverkostokin.
Peugeot Expertiä keskipitkällä korilla olen harkinnut yhtenä vaihtoehtona, vaikkapa noin 30 tkm ajettuna.
Ps. Ensi vuonna tulee uudet mallit PSA:n pienemmistä pakuista ja huhujen mukaan niiden keulat muistuttavat Expert-kokoluokan malleja, mutta kyljet ja perä suunnulleen nykyisellään, samoin ohjaamo. Moottorit tietty Euro-6 versioita. Saas sitten nähdä millaisia muutokset todellisuudessa tulevat olemaan.
Merkkihuolto: Citroen vs. Peugeot?
huoltoverkosto
0
116
Luetuimmat keskustelut
- 51863
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 54619
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43552Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29507Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4492En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.27437- 33415
- 66409
- 32405