Mitä mieltä olette profiilikuvista, missä naiset ovat rintavaot paljaana, niin että melkein tissit vilkkuu. Entäpä miesten kuvat joissa yläosa paljaana ja tiukat uimahousut tai bokserit päällä. Niin että vehkeen koko ei jää arvailujen varaan.
Herättääkö ne kiinostusta paremmin kuin tavallinen asiallinen kuva. Onko tavallinen kuva tylsä ? Onko nakukuva tylsä ?
Herättääkö ne kiinostusta paremmin kuin tavallinen asiallinen kuva. Onko tavallinen kuva tylsä ? Onko nakukuva tylsä ?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Miehenä ajattelen että tisseillä heruttelu kertoo vain naisen "epätoivosta" ja "huomionkipeydestä". Saattaa kyse olla myös kierosta leikistä eli kukaan mies ei lopulta kelpaa. Ja huomioohan sellaiset naiset sitten saavatkin kun tulee kaikenlaisia epämääräisiä ehdotuksia miehiltä.
Ei naiset ole kovin helppoja iskejä vaan aika tarkkana siitä kenen miehen lopulta sänkyyn päästävät.. puheistaan ja teoistaan (leikistään) huolimatta. Ravintolaillat ovat sitten juttu erikseen, mutta tarkoitan nyt selvinpäin arjessa. Toki löytyy naisissa poikkeuksiakin, mutta harvempi nainen on aito miesten metsästäjä joka etsii aina uutta panoa.... tissien vilauttelun voimin. Miehet ovat vain niin tyhmiä evoluutio ohjelmoinnin takia aivoissa että jokainen mahdollinen flirtti on mahdollisuus ja siihen on tartuttava.
Uskon että nainen haluaa vain jotenkin varmistaa huomion ja saavansa paljon vastauksia miehiltä, joten tissien herutteluun sitten ryhdytään kun miesten huomio tuntuu hyvältä... ainakin aluksi kunnes sadat vonkaus viestit palauttavat maan pinnalle.
Antaa ristiriitaisen kuvan ihmisestä kun ollaan "tositarkoituksella" liikenteessä ja kuvissa ei meinaa elimet vaatteissa pysyä.
Jotenkin itsellä tulee naisten herukuvista sellainen halpa ja kevytkenkäinen vaikutelma. Siihen kun lisätään paksut "sotamaalaukset" naamaan, niin ei nappaa kyllä yhtään. Mitä tulee bodattujen miesten limaisiin paidottomiin kuviin, niin kyllä niille tykkääjiä löytyy.