Laittakaapa viisi maailman parhainta biisiä, siis laulua järjestykseen. Yhestä vitosseen.
Oma listani on: Esa Pakarinen ja Eemeli Säkkijärven Polkka. T. Rautavaara Kaamoskuu. 3. Abba, The Winner takes it all, Marjorie, Täyttä elämää, sitten piti kyllä hiukka miettiä, mutta eiköhän se ois tuo Katri-Helenan Anna mulle tähtitaivas.
Vaikea kymysys Lieksalaisille.
Raateri
7
89
Vastaukset
- hirveä.pystis
Tuo nyt on sellainen asia, että siihen en edes ryhdy vastaustani miettimään. Aikoinaan jo kuulin letkautuksen:" Se on makuasia, sano pystykorva kun muniaan nuoli".
Laitan vastauksen tuohon aikaisemmin samana iltana tekemääsi aloitukseen.
- Hirmu.batistin
Irwin, Eero Awen, Fredi, Markku Korpinen ja Madonna
- Karautangoq
Mervi Ala, Arvi Mela, Turkka Mali, Takassa Tuli ja Tukassa Tali
- Hyvä.Köpi
Paras biisi on tämä Lieksassa Putkassa. Se biisi on kuunneltavissa netissä, mutta en löytänyt linkkiä.
- LurpsLurps
Paras biisi kertoo liekarassesta ja serkkupojasta. Löytyy Youtubelta hakusanalla terot ajelulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191170
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89874Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18699- 77697
Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat276665- 88653
- 107604
- 27537
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49533Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet107477