Kuun mekatuumaus

Ninngt3

Kuuta on mekatsoomattu tuhansia ketroja ja silti ei oll A Löudety mitään merkkejä mistäön kuusa käynneistö.

9

142

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No jos luulee että jalanjäljet säilyvät Kuun pinnalla 45 vuotta.

    • Miljooniavuosia

      Kuulemma säilyvät miljoonia vuosia.MILJOONIA.

      Ja missä on kuuauto? MISSÄ ON KUUAUTO?

    • Eikö mitään merkkejä?

      https://www.nasa.gov/sites/default/files/images/584641main_apollo17-left-670.jpg

    • ddddddddddddddddd

      Mitä nuo todistaa DDD Miksi noigta ei voi zooomaa pikkaisen lähemmäksi..ei saa mitään selvää..

      Onpa typerä kuva

      • eeeeeeeeeeeeeeeee

        Jos minä olisin noin utelias, lähtisin heti paikalle katsomaan. Sillähän asia lopullisesti selviäisi.


    • pirnahdus

      En usko että enää on olemassa niin tyhmiä ihmisiä että uskoisivat Kuussakäynteihin.
      Harvassa ovat ne jotka julkisesti sen myöntäisivät. Naurut saisivat päälleen.

    • ÄläAnnaHuomiota

      Salkkarit eivät oikeasti halua tietää mistään mitään vaan hakevat huomiota. Niiden kanssa keskusteleminen on yhtä hyödyllistä kuin väittely evoluutiosta kreationistin kanssa. Pulushakkia siis.

      Älkää antako trolleille huomiota vaan ottakaa niiltä tikkarit pois.

    • Ei ole olemassa tarpeeksi tehokasta "mekatsuumailua".
      Oikeasti tarvittaisiin noin 25 metriä leveä teleskooppi että näkisi kuumoduulin. Tuolloinkin se esiintyisi kuvassa vain pikselin levyisenä, eli ei näkyisi mitään yksityiskohtia.

      Onneksi kuuta kiertää kameralla varustetu satelliitti (Lunar Reconnaissance Orbiter) mikä näkee kuun pinnan paljon tarkemmin. Tässä on esimerkiksi kuva apollo 12:sta laskeutumispaikasta: https://urly.fi/Q0s

      • Linnunradan_laidalta

        Riippumaton taho pitäisi varmaankin olla.

        Sanotaan, että valheella on lyhyet jäljet.

        Tässä kuussakäyntiä koskevan salaliittoteorian tapauksessa kyseinen sanonta ei päde tai on jonkinlainen poikkeus, koska perus väite on, että ihmisille syötetty valhe on ollut olemassa yli 50 vuotta. Joka on melko pitkä aika valheellisen asian elinajaksi, ottaen huomioon kohun ja huomion asian ympärillä.

        Ehkä ihmisiä pitää kiittää ja kunnioittaa vähintäänkin pitkäjänteisyydestä.

        Mutta toisaalta, ellei epäilykset ole siitään juuri edistyneet, tarinat junnaa vuodesta toiseen ilman, että niitä saadaan suljettua, kehottaisin miettimään myös sitä mahdollisuutta, että siinä ei olekaan mitään, ehkä tässä tapauksessa totuus oli tarua ihmeellisempää, voisiko sitä energiamäärää käyttää johonkin muuhun.

        Skeptikoille on paikkansa, epäilyksille ja epäluuloille siis. Mutta se, että sellainen käyttäytyminen saa vallan, se ei vie asioita eteenpäin. Oikeastaan valtapelit ei tuo mitään positiivista mihinkään, ainoastaan kuluttaa resursseja. Mutta parhaimmassa tapauksessa epäilyksestä tulee sellainen pikantti mauste, joka on ihan tervetullutta. Ihmisiä, joita kiinnostaa asioiden oikeellisuus, heille pitäisi olla paljonkin käyttöä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      86
      2709
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      44
      2273
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      39
      1103
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      35
      958
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      153
      829
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      680
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      7
      635
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      545
    9. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      37
      541
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      35
      533
    Aihe