Mies mainitsi vaimonsa esteeksi erääseen asiaan.
Siis vain että Vaimo ei pidä. Ei sanonut että hän ei halua vaimonsa takia.
Mies on myöntänyt kiinnostuksensa.
Olen tiennyt että hän on naimisissa ja hän tiesi mun tietävän.
Olen sinkku.
Olemme olleet tekemisissä noin vuoden.
Mikä miehen logiikka? Edelleen kiinnostunut mutta aivan kuin Vaimo kommenntti olisi tarkoitettu että minun ei enää pidä kiinnostua?
Siis vain että Vaimo ei pidä. Ei sanonut että hän ei halua vaimonsa takia.
Mies on myöntänyt kiinnostuksensa.
Olen tiennyt että hän on naimisissa ja hän tiesi mun tietävän.
Olen sinkku.
Olemme olleet tekemisissä noin vuoden.
Mikä miehen logiikka? Edelleen kiinnostunut mutta aivan kuin Vaimo kommenntti olisi tarkoitettu että minun ei enää pidä kiinnostua?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Upeaa vaimo ei pidä sinusta mutta mies taas pitää? Aika idiootti olet. Ja kakkonen. Nauti toki eduista ja muista jos vaimo ei pidä sinusta ei ole ihme.vai on kuitenkin vaimon mielipide esteenä?
Kyllä varoo nyt kun mielipiteeni sanoin sinusta. Eikä enään anna sun minua ärsyttää. Joten oli näymmä mielipiteelläni jotain arvoa. Toki se käy naimassa jos olet haarat auki. Ja kuten sanoikin että pillua joka tarjolla ei mies voi olla auttamatta. No se on totta. Mutta et pääse enään mulle vittuile maan enään.
Mies ilmoitti kommentillaan sinulle erittäin selvästi, että hänen vaimonsa ei pidä siitä, että miehellä ryhtyisi tähän juttuun kanssasi.
Mies arvostaa/rakastaan vaimoaan, joten vaikka miehellä hetkittäin mieli tekisi, mies ei tee sitä juttua sinun kanssasi.
Moi Fiona!
Kirjoititko koko ketjun itse?
Vaimo esteenä sinun kiinnostuksesta? No koita ymmärtää ukkomiestä kun sen oma liitto on harmaata ja hakee sinusta vaihtelua. Vai on se vaimo kommentoinut ja esteenä miehelle? No onko vaimokin pidettävä sinusta? Nuo vaimot ovat hidasta ja este jopa salasuhtee lle tämähän on nähty. Koita nyt ymmärtää Ukkomiehen syyt ja seuraukset sinuun kohdistuen. Parasta varmaan laittaa viesti vaimolle kun tulee luoksesi ettei ulkopuoliset pääse käräyttämään. Noloa on Ukkomiehen käynnit jonkun sinkun tykönä. Ai niin unohdin me että olette pelkkiä ystäviä niinhän se oli? Uskotaan samaan! Toki parempi olisi että vaimo kulkisi myös luonasi jottei turhia juoruja kaikille annettaisiin joohan? Kertoo paljon sinkun kuvitelmista miten ystävyys hoidetaan varatun kanssa. Mutta jos vaimo on jo kommentoinut jotain asiassa silloin ei hyvä heilahda kummallekaan.
Valitettavasti et ole voittaja. Mies voi sua panna, mutta kakkoseksi jäät.
Voi ja paneekin . Tässä nyt muuta. Vaimo lähti. Tai lähetettiinm