Uskovaiset helvettiin täältä

Täällä keskustellaan musiikista. Iltasadut Jeesuksen tulemisineen kuulunevat toiselle osastolle ja tiedätte kyllä mille. Aivan oikein, osastolle Huuhaa.

Mitään uskovaisten joikuahan ei kukaan tervepäinen kuuntele sairastumatta vakavasti masennukseen ja itsemurhahakuisuuteen. Gospel on ehkä eri asia, mustat osaa heittää sen tunteella. Ja Elvis. Mutta valkoisten määkynä... hyi hitto.
6227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jumala on antanut ihmisille musiikin lahjan,jota voi käyttää moneen tarkoituksen,...ymmärtänet tähän asti,...ilman HÄNEN SALLIMUSTAAN SINÄ ET EDES HENGITTÄISI ,ETKÄ OLISI SYNTYNYT.Sinä voit kyllä kapinoida ikäsi häntä vastaan,mutta Hän rakastaa sinua silti,koska antoi sinun syntyä...uskot sitä tai et,...uskon hän antaa lahjaksi haluavalle...

Äänestä
  • Ja sinä perkeleen seonnut hihhuli,mene sinä sen jeesuksesi kanssa naimisiin,ja mene juuri sinne Huuhaa-osastolle sepittämään epärealistisia juttujasi.TÄÄLLÄ keskustellaan musiikista!!Tyyppihän kirjoitti ihan oikein gospellista.Ei siitä tartte hikeä otsaan ottaa!Salli nyt hänen ottaa sinulta liiat höyryt pois,ja hyväksy se että joku on eri mieltä.Järki HOI,älä jätä!!!!

    Äänestä

  • elkäätten viittikö.
    ei ole mitään niin typerää kuin kiistellä uskonasioista.

    siinä ollaan kyllä ihan oikeassa, että uskovaisten ei tarvitse tulla tänne tuputtamaan mielipiteitään. sille on oma loossi "uskonto".

    mutta eipä tarvitse ateistienkaan.

    puhukaa musiikista musiikkina.

    Äänestä

TÄäl keskustellaan musiikista ja jokainen saa sanoa mielipiteensä... Klassinen musiikki on parasta ja aitoa sillä sitä on kuunneltu paljon pitenmään. JA Klassiset kappaleet "on käytössä" paljon pitenpään kun rock. pop jne.

Äänestä

Näin on! En voi muuta sanoa,kuin että veit sanat suustani! Todella upeesti muotoiltu juttu.Justiin noin se menee! Hyvät jatkot!=)

Äänestä

negrospirituaalitkin on mahtavia jos ne lauletaan tunteella ja hyvin.

niissä on satakertaa enemmän uskoa kuin jossain kirkkomummojen "mä silmät luon ylös taivaaseen" -veisuussa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hohhoijaa kirjoitti:

Täällä keskustellaan musiikista. Iltasadut Jeesuksen tulemisineen kuulunevat toiselle osastolle ja tiedätte kyllä mille. Aivan oikein, osastolle Huuhaa.

Mitään uskovaisten joikuahan ei kukaan tervepäinen kuuntele sairastumatta vakavasti masennukseen ja itsemurhahakuisuuteen. Gospel on ehkä eri asia, mustat osaa heittää sen tunteella. Ja Elvis. Mutta valkoisten määkynä... hyi hitto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu