Palstamiesten ihannoimat "jännämiehet" ovat itsevarmoja ja joilla on päämääriä.
Onko kilteillä ja kunnollisilla, jotka eivät saa naisia, itsevarmuutta ja päämääriä?
Onko kilteillä ja kunnollisilla, jotka eivät saa naisia, itsevarmuutta ja päämääriä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sinulla on nyt käsitteet sekaisin.
Jännämies on itsevarma mies jolla harvemmin on, ainakaan mitään realistisia tai kunniallisia, päämääriä. Jännittävää on juurikin se ettet tiedä minne ollaan matkalla ja milloin, kunhan riittää vauhtia ja vaarallisia tilanteita.
Muilla miehillähän nuo piirteet liittyvät naisen haluun saada miehen kautta rahaa ja statusta, joita itsevarma ja päämäärätietoinen mies (toivottavasti) saavuttaa.
Samaa mieltä.. "Jännämiehet/rentut" eivät tiedä mitä hakevat ja kunnianhimoa luullaan syötäväksi (tai pubista hanasta saatavaksi..) Vaan olenpahan törmänyt niihin kiltteihin miehiinkin, joilta puuttuu elämänsuunta, kotona pelikoneiden hakkaaminen yksin tai muiden kanssa ei välttämättä ole fiksuin tapa viettää päiviään, saati naisia tavata..
131212 anna esimerkki "jännämiehestä".
Jännämiehet olivat edellisessä elämässään koiria. Enemmistö naisista on heidän sielunkumppaneitaan. Koska en ole eläimiin sekaantuja, koiransielut saavat minun puolestani nylkyttää keskenään.