Kuntoilun aloittaminen

Masa2000

Nyt aloitan kuntoilun. Olen siis 17v poika, ja aion ruveta hankkimaan kuntoa ja vähän lihastakin. Läskiä ei ole. Ajattelin tämmöistä että kerran viikossa kuntosali ja uinti. Kotona leuanveto, kahvakuula, soutulaite, vatsat, venyttelyt ynnä muuta noin neljänä päivänä. Lenkillä kerran kaksi viikossa. Pyörällä tulee kuljettua useimmat matkat. Parannan ruokavaliota pikkuhiljaa. Mitäs mieltä olette tästä. Mitä kannattaisi ottaa huomioon. Onko jotain vinkkejä. Tavoitteenani on hyvä kunto ja lihasvoima, sellainen josta on hyötyä oikeassa elämässänsä. En siis halua mahdollisimman näkyviä lihaksia, se olisi vaan plussaa.

6

247

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jlkjöoi

      hyvin ajateltu ja suunniteltu

    • fiksu_olet

      Oikein. Ei tuohon voi mitään lisätä. Harvinaisen tervettä ajattelua. Tuolla systeemillä jää aikaa moneen muuhunkin juttuun.

    • Masa2000

      Kiitos kannustuksesta!

    • Leo1988

      Kannattaa ensin tarkastaa pippelinkarvat ennen ku lähet miesten lajiin painavien painojen pariin. Minä kyllä pumppasin ikäisenäs salilla paljon, mut jonkun muijan perse alko sykkii nii paljo et pakko oli pitää tauko ja mennä pukkariin kädelle. Erään salin omistaja oli kerran samaan aikaan pumppaamassa ja urheiluhousujen läpi näky häpykkä ku teki kyykkyjä. Kerran viikonloppu treeneissä oltii sattumalt kahdestaa siel myöhää illalla. Tuolloin sit pääsinki panee häntä vittu sitä pimpsanesteen määrää ja hajuu naistenpukkarissa mut hyvil mielin lähin himaan.

      • aitoBlueteam

        homoseksuaalihan sä olet

        mitään naisia nähnykkään


      • Niinsaatana

        Selvästi puppelipoikia. Meneppä Leo luostariin pohdiskelemaan elämän tarkoitusta, saatat oppia jotain hyödyllistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      41
      1937
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1335
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      105
      1098
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      102
      918
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      914
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      66
      781
    7. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      662
    8. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      13
      548
    9. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      76
      544
    10. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      78
      511
    Aihe