Korkokenkiin liittyen neljänä eri vuodenaikana kysyisin, että minkälaisia korkokenkiä kannattaa käyttää keväällä, kesällä, syksyllä ja talvella? Kestäisikö jalka muun muassa syksyllä, talvella ja keväällä, että laittaisi avokkaat, vai mieluummin bootsit nilkkureineen ja saappaineen? Olisivatko avokkaat enemmän kevät- ja kesäkenkiä?
Korkokenkien käyttö neljänä eri vuodenaikana
4
826
Vastaukset
- heel_käyttäjä
Keväällä saappaat,nilkkurit ja avokkaat. Kesällä avokkaat,sandaletit ja nilkkurit jopa ohuet saappaat. Syksyllä avokkaat,nilkkurit ja saappaat. Talvella nilkkurit ja saappaat. Toki lyhyitä siirtymiä voi tehdä avokkaissakin talvella. Tarkoitatko kuitenkin avokkailla umpikärkisiä ?
Korot 6 - 10 senttiin ja yleensä piikkikorot. Satunnaisessa käytössä ballerinat ja matalat tavlisaappaat. - nahkaleggingsit.korot
Minä käytän lähes koko vuoden yli 13cm korollisia nahkanilkkureita, terävin kärjin platform. Piikkikoroissa pitää olla metallilaput, sillä muut ei kunnolla kestä päivittäistä käyttöä! Talvella ruuveja pohjaan, niin pysyy pystyssä.
- Jabadapaduuxx
Korkokengät ovat naisilla ihanat, niitä pitäisi käyttää vuoden ympäri. Tykkään myös, että olen alkanut näkemään miehillä korkosaappaita ja kenkiä.
- mara-marika
Olen talvella pitänyt korkeakorkoisianahkasaappaita, joiden korko on 12,5cm. Metallikorkolaput kopisee äänekkäästi ja herättää huomiota. Ei ole vielä tullut suoraan neg, palautetta. Toki tahtosin paljon korkeimmilla koroilla kopista, mutta se on jo vaikeampaa talvisilla kaduilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1035698Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys642536Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2371504- 931297
- 1241067
- 66827
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8761- 70747
- 52744
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17721