Finasteridi-kaljuuntumislääke tekee impotentiksi!

"Finasteridi ja dutasteridi on todettu tehokkaiksi eturauhasen hyvänlaatuisen liikakasvun aiheuttamien virtsaamisvaivojen hoidossa. Finasteridi on myös laajalti käytetty miestyyppisen hiustenlähdön hoidossa. Finasteridin ja dutasteridin käyttöön kuitenkin liittyy epätoivottuja seksuaalitoimintoihin liittyviä sivuvaikutuksia."

http://www.seksuaaliterveysklinikka.fi/miesten_seksuaalihairiot/tutkimuksia?18_m=463

Kuka hullu syö jotain eturauhaslääkkeitä, että näyttäisi joltain potkupallonpelaajalta?
7505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mun eksä käytti tuota, eikä hänelle kyllä tullut mitään ongelmia lääkkeestä. Hänellä ei ollut erektiovaikeuksia ennen lääkettä eikä lääkkeen aikana. Lienee siis yksilöllistä, miten vaikuttaa.

1Äänestä
  • No sun exäsi on sitten fiksu mies, jos on tosiaan fina-tabletteja syönyt. Ei ole varmasti hän mikään palstan miesten kaltainen persuja äänestävä ahdasmielinen juntti.

    Yleensäkin lääkkeissä ne sivuvaikutukset ovat yksilöllisiä ja enkä näe mitään syytä sille, että miksei niitä fina-tabletteja voisi miehet syödä.

    1Äänestä

  • Mm. "Finasteridin ja dutasteridin käyttöön kuitenkin liittyy epätoivottuja seksuaalitoimintoihin liittyviä sivuvaikutuksia"

    Äänestä

Lisäksi se laskee testosteronitasoja huomattavasti, eli tekee miehestä epämiehen!

"Tutkimuksessa havaittiin, että finasteridilla hoidettavan ryhmän seksuaalitoiminnot heikkenivät. Erityisesti erektiokyky tässä ryhmässä ryhmässä huonontui selvästi. Erektiokyvyn heikkeneminen tapahtui progressiivisesti ja heikkeneminen oli seurannan alussa nopeampaa kuin seurannan loppuvaiheessa. Heikkenemä oli pysyvä koko 45 kuukauden seurannan ajan, eivätkä sivuoireet helpottaneet hoidon jatkuessa."

"Toinen tutkimuksen tärkeä löydös on, että finasteridilla hoidettavien potilaiden kokonaistestosteronitasot laskivat."

Äänestä

Miehen täytyy eläessään tehdä raskaita valintoja.

Joko hän käyttää potenssilääkettä, mikä vie hiukset. Taikka sitten hän käyttää hiuslääkettä, mikä vie potenssin.

Jos hän käyttää molempia yhtäaikaa, saadaan aikaiseksi hento sänki päälaelle ja veltto erektio.

1Äänestä
  • nyt tuli mieleen nuoruudenystävä, hänelläkin taisi olla hiukset yllättäen kasvaneet takaisin

    1Äänestä

Ja sekö sitten haittaa, ei vaan päinvastoin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hulluhullumaailma kirjoitti:

"Finasteridi ja dutasteridi on todettu tehokkaiksi eturauhasen hyvänlaatuisen liikakasvun aiheuttamien virtsaamisvaivojen hoidossa. Finasteridi on myös laajalti käytetty miestyyppisen hiustenlähdön hoidossa. Finasteridin ja dutasteridin käyttöön kuitenkin liittyy epätoivottuja seksuaalitoimintoihin liittyviä sivuvaikutuksia."

http://www.seksuaaliterveysklinikka.fi/miesten_seksuaalihairiot/tutkimuksia?18_m=463

Kuka hullu syö jotain eturauhaslääkkeitä, että näyttäisi joltain potkupallonpelaajalta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu