Tämän palstan ehdottomasti paras anti on päästä tutustumaan heikkoitsetuntoisten miesten mielenmaisemaan ja ajatuksen kulkuun :)
Sehän on aivan päivänselvää, että naiset haluavat sen alituiseen ruikuttavan miehen :D
Sehän on aivan päivänselvää, että naiset haluavat sen alituiseen ruikuttavan miehen :D
Vastaukset 19
Vanhimmat
.. Musta mielenkiintoisinta on tarkkailla/havannoida Itsekkyyden&ItsePetoksen vaikutusta Yksilöihin, niin täällä, kuin IRL.. SukuPuolesta RiippuMati.. Kaikissa näitä esiintyy, joissakin enemmän/vahvemmin, kuin taas joissain toisissa, joka sitten aiheuttaa kaikkea "kivaa", kuten esmes. TosiAsioiden Tunnustamattomuutta jne.. ;P
.. Sitä helpompaa havannointi/tarkkailu on, mitä vähemmän osallistuu Laakson Asukkaiden Menoon&Meininkiin.. ;P
Varmaankin on totta tuo. Uskoisin että molemmissa sukupuolissa on ihmisiä joilla on heikkoitsetunto. Uskon kuitenkin että meissä miehissä on huomattavasti enemmän sellaisia joilla on heikko itsetunto.
Mistä tämä johtuu?
Naisten asenteesta miehiin nähden. Nykyajan naiset ovat erittäin valikoivia. ovat mieluummin sinkkuja jos ei tarpeeksi pitkää ja komeaa miestä löydy. Valitettavasti näin on. Sitten yksi syy on sekin että miehiä on tarjolla huomattavasti enemmän kuin naisia.
Ruma, lihavakin akka saa miehen milloin vain. Mikä sitten murentaa miesten itsetuntoa? Jos saa pakit kovin monta kertaa niin kyllä siinä itsetunto joutuu aika koville.
Ei voi kuin ihmetellä naisten typeryyttä. Miksi naisille on niin tärkeää tuo miesten pituus ja komeus ? Luulevatko he että elämässä ei sitten muuta tarvitakaan? Toki on ymmärrettävää että jos mies on epäsiisti, kovin lyhyt vaikkapa esim. 155s painaa jotain vaikka 120kg
Niin tuollaisen miehen mahdollisuudet saada nainen ovat jokseenkin olemattomat. Silti tuollainenkin mies voi olla kiva, mukava, älykäs, sosiaalinen ym ym ym Mutta eihän naiset arvosta noita ominaisuuksia. No tämä oli aika kaukaa haettu esimerkki.
.. En mä mistään Tollasesta Puhunut.. ;P
.. Mut mitä tulee ItseTuntoon, niin Molemmissa SukuPuolissa esiintyy YhtäLailla Heikkoa ItseTuntoa, vaikka se esiintyisi/näyttäytyisi enemmän tai vähemmän EriTavalla.. Eikä tietynlainen Joukko Hysteria/Voimaantuminen tarkoita sitä, että Yksilöllä olisi ns. Hyvä ItseTunto.. Se tarkoittaa vain sitä, että Yksilö on enemmän tai vähemmän Sekaisin.. Osa Hetkittäin ja osa lähes Jatkuvasti.. ;P
Aloittaja on oikeassa. Kuten kouluissa kaikki opimme, naiset haluavat sadistisia miehiä, jotka repivät ilonsa muiden kärsimyksestä. Ap on varmasti suosittu naisten mies, niin iloisesti hän kirjoittaa.
Ätmien taikamaailmassa on vain kahdenlaisia miehiä ja yhdenlaisia naisia. Miehissä on sadistiset väkivaltaiset jännämiehet joita naiset rakastaa, sitten on nämä heikkoitsetuntoiset aikuiset vaippaperseet eli ätminkäiset. Naisia on vaan yhtä lajia: pihtarihuoria.
Ytmin on vaikeaa 60 ÄO:n pisteellään ymmärtää, että pihtarihuoria on todellakin olemassa. Pihtarihuoria syntyy, kun ytmit kierrättävät naisia keskenään ja samalla keskitason ja alemman tason miehet jäävät lähes täysin ilman. Nainen joka antaa helpolla ytmillä, mutta ei millään itsensä tasoiselle miehelle on siis pihtarihuora.
Joopa joo. Kaikukammiossa kaikuu ätmiteoriat. Koitapa joskus tutustua oikeisiin naisiin, sen sijaan että maalailet noita kauhukuviasi yksiösi seinille.
Sä varmaan itse oletkin joku ätmiluuseri, kun täällä katkerana haukut viattomia naisia.
Vaikka olen luuseri monella tavalla, niin en onneksi silti ole darkfearin kaltainen super-aisuri.
Ja toiselle pellelle terveisiä, että tutustuisin mielelläni naisiin, mutta kun tunne ei ole molemminpuoleinen. Rumatkin tantat kuvittelevat saavansa itselleen jonkun hottismiehen, minkä seurauksesta olen alkanut halveksimaan naisia täydellä sydämmellä. Ei mitään noin tyhmää voi kunnioittaa ja jos kunnioitusta ei ole, niin tule olemaan mitään muutakaan.
Mä en edes tiedä mikä se palstan paras anti nykyään on. Viimeksi parasta oli pertsan skitsahtaminen ja sekoilu. Sitä oli viihdyttävä seurata siitä huolimatta, että itsekin sain osansa siitä... 😂
Kuka Pertsa? En oo seurannu palstaa vähään aikaan. Laita linkkiä jos on jotain hauskaa skitsoilua. Aina huvittaa kun mt-ongelmaiset skitsoaa.
En mä jaksa kaivaa niitä. Mut niiltä ajoilta kun A.Paskamäki kirjoitti vielä pertti-setänä. Vietti vähän liikaa aikaa palstalla ja aika paha palstaparanoia iski... :D
Niin ja se ExPUAn tinsagate oli kans hauska. Tinsa(lat. rectum) sijaitsee pakaroiden välissä... :D
Palstan parasta antia minusta on joskus oikein aaltoilevat keskustelut hyvien keskustelijoitten kanssa. Muhkuhan on mun bpff ja Ellukettunen tietty on ihan huikee, mut pirun kiireinen ja tulee aina vaan lepakkovuorolla nykyään tänne. Wubbis on nyt kauneusunillaan, mutta sen kanssa voi kujeillakin, tai pistää henkeviäkin. Lineri on kiva vääntökaveri aina, vaikka sen kanssa ei sellaisia oikeita vääntöjä enää tulekaan, mutta kuuluu palstanaisien aateliin. Floweri käy näpsäyttää joskus ja vähän ikävä onkin niitä näpsäytyksiä, uutena tulokkaana pönttis on hauska ja romanttinen höpsö, jonka kanssa voi viskellä huumorilla vaikka mitä.
Miehissä on toisenlaista näkökulmaa... Harmis tietty on kuin erinapainen vahva magneetti, että aina kolisee, kun me turistaan, vaikka ei kai kumpikaan toistamme vihata...kai, ainakaan minusta. Gnukin kanssa voi biisinviskuuta ainakin pistää, puikkarin kanssa on rauhalliset perusjutut ja olen aina löytämässä hänen tuplansa, joskin ne nyt hävis vissiin... Akin kanssa on ainakin varuillaan oltava, että etsii finanssi ja politiikka-asioissa taustoja, ennenkuin alkaa vääntämään. Nuuskiksen kanssa ei juttu kulje, mutta sovitaan tänne mainiosti. Fhl on taas palannut ja hänenkin kanssaan juttua riittää.
Kyllä täällä ei käy aika pitkäksi. Ja aina voi lueskella, jos ei jaksa kirjoittaa...Mutta eipä toisten itsetunto-ongelmista kyllä saa mitään hyvää fiilistä, tiedän omakohtaisesti, että se ei ole tuostavaan tehty, että sinne omiin ajatuksiin ja tunteisiin pääsee kiinni.
Ihmisten mielenmaisemat ovat minua aina kiinnostaneet, olipa sitten kyse normaalista ihmisestä, kaikkien päällekusemasta hylkiöstä taikka itseensä rakastuneesta narsistista. Jostain syystä tällä sinkkupalstalla kohtaa molempia ääripäitä enemmän kuin millään muulla palstalla.
Minusta minkä tahansa palstan parasta antia on vuorovaikutteinen kommentointi, eli aito keskustelu. Kommentoiminen kuitenkin menee usein pelkäksi roiskimiseksi ja aggressiiviseksi oikeassa olemiseksi ilman kummempia perusteluita. Käytetyin argumentointikeino on aina henkilöön käyvä, vaikka henkilöstä ei oikeastaan mitään tiedäkään.
Ihmisillä on kova halu käydä keskustelua, mutta kenties heidän käytettävissä olevat keinot siihen ovat vähissä.
Toisaalta varsinkin sinkkupalstalla keskustelujen aiheet ovat useimmiten jo lähtökohdiltaan keveitä, mikä vähentää pakonomaista tarvetta olla oikeassa.
Siirrytään ilman aasinsiltaa eteenpäin.
Naimattomuus ja sinkkuus ovat termejä, jotka kertovat yhteiskunnallisesta ja kulttuurisesta muutoksesta. Samasta asiasta kertovat avoparin ja vapaan suhteen käsitteet. Aikoinaan varttuneita 25v naimattomia naisia kutsuttiin vanhoiksi piioiksi, eikä kukaan halunnut heidänlaisiaan kissamummoja naida. Puolestaan kolmikymppiset naimattomat miehet olivat selkeitä homomiehen elkeitä osoitettuaan vannoutuneita poikamiehiä, ja mikäli he eivät homomiehen elkeitä osoittaneet, olivat he vanhempiensa luona asuvia uuninpankkopoikia.
Kaikki eivät entisinä aikoinakaan löytäneet itselleen puolisoa. Tietty osa väestöstä on aina sen verran ulkona yhteiskunnan sosiaalisista kuvioista, että kestävän ihmissuhteen löytäminen on heille suoranainen tilastollinen harvinaisuus.
Jos puolison löytämistä itselleen kuvattaisiin pelinä, eivät säännöt ole loppujen lopuksi muuttuneet aikojen alusta miksikään. Nykyään ratkaisun tekee nainen suuremmassa määrin kuin morsiammien ryöstöaikoina taikka sukujen välisten naimakauppojen aikoina, mutta miehen pitää silti osoittaa olevansa kelvollinen. Kuka tahansa ei kyennyt itselleen morsiota ryöstämään, eikä suku suostunut ihan mitä tahansa runoilijaa kilpailijaheimon tyttärelle mieheksi esittämään, saati että nämä olisivat sellaista oman naisensa mieheksi hyväksyneet.
Nykyaikainen sinkkuus tarkoittaa, että käsite on tullut yhteiskunnallisesti hyväksytymmäksi kuin aikaisemmin. Tämä on sinänsä ristiriitaista, koska hyvin harva sinkku on sellainen omasta tahdostaan. Jostain syystä kysyntä ja tarjonta eivät kohtaa toisiaan.
Tähän voidaan omalta osaltaan pitää syynä median vääristämää kauneuskäsitystä. Ihmisen pitäisi olla malli, jotta häntä kehtaisi kavereilleen ylpistellen näyttää. Puolison ulkonäkö on ikäänkuin yhteiskunnallinen saavutus oman koulutuksen ja tulotason rinnalla.
Mitä median vääristämään ihmiskuvaan tulee, ovat ihmiset aina tienneet minkälainen ihminen on komistus taikka kaunotar. Heidän käsityksensä komistusten ja kaunotarten määristä ovat kuitenkin olleet realistisemmat kuin nykyihmisillä.
Nykyään yhteiskunnan tuottamaa viihdettä seuratessa näkee vain komistuksia ja kaunottaria. Tämä saa viihteen kuluttajat ajattelemaan, että komistukset ja kaunottaret ovat normaalia. Tosiasia on kuitenkin aivan toisenlainen.
Avain onneen on ihmisen sisäisen kauneuden näkeminen, telkkarista voi sitten katsella niitä oikeasti kauniita ihmisiä.
Upea kirjoitus.
Media ei tunnu välittävän pätkääkään ihmisten mielenterveydestä, kun suoltavat jatkuvasti todella epärealistista tavaraa eetteriin.
Toivotaan, että ihmiset näkevät tämän yksipuolisen, puolueellisen median luoman kuvan läpi sen todellisen kuvan.
"Avain onneen on ihmisen sisäisen kauneuden näkeminen, telkkarista voi sitten katsella niitä oikeasti kauniita ihmisiä."
Naisilta tätä on vaan turha odotella.
Varmuuden vuoksi kannattaaa syyttää naisia jo kollektiivisesti kaikesta pahasta, kuvata jokainen pinnalliseksi statushuoraksi jotta ajaa naiset mahdollisimman tehokkaasti pois. Sitten voi runkata omalle vihalleen ja katkeruudelleen, että olinpas oikeassa, pahoja ovat kaikki tyyni.
Näin se asia vaan on.