Onko farkkumerkillä väliä?

AK_K

Oli selvät kriteerit, millaiset pöksyt ostan. 100 % puuvillaa olevat vaaleat farkut. Kestävyysurheilijana pakko käyttää tuumakokoa 28 tai 29, ettei roiku vyötäröltä. Lisäksi jos suinkin mahdollista, niin pidän nappisepalusta kaikin puolin parempana ja coolimpana vaihtoehtona. Löysinkin hyvät ja istuvat. Sen verran siistit, että näyttää kauluspaidankin kanssa hyvältä. Lisäksi hinta oli budjetoitua alempi. Ainoastaan yksi juttu epäilyttää.

En ollut etukäteen ajatellut ostavani Jack & Jonesin farkkuja, sillä olin mieltänyt sen puhtaasti teinimerkiksi ja itseäni 15-20 vanhaksi merkille. Katsooko kukaan, mitä vaatemerkkiä aikuinen mies käyttää ja jos katsoo, niin välittääkö? Ihmettelevätkö selän takana, miksi olen ostanut teinihousut vai arvostavatko, että on asiallinen ja siisti vaatetus kiinnittämättä merkkiin niin huomiota.

Itselläni siis ei ole tapana luokitella ihmisiä vaatemerkkien perusteella, mutta elämäni aikana olen toisenlaisiakin ihmisiä tavannut ja joillekin tuntuu oikeat farkku- ja vaatemerkit olevan elämää suurempi juttu.

2

352

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on_väliä

      Kyllä farkkumerkillä on alitajuisesti vaikutusta niillekin jotka kivenkovaan väittävät, että ei olisi.
      Vastaantulija voi vaikuttaa ihan totaaliselta perusjuntilta, tai todella fiksulta ja kiinnostavalta tyypiltä riippuen onko jalassa jotkut Tokmannin (tai jack&jonesin) farkut vai esim. Pure Blue, Samurai, tai Studio d'Artisan farkut.

    • EN TIIÄ MUT OIS KIVA OPPII KÄYTTÄÄ MYÖS FARKKUJA

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2553
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      195
      954
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      53
      733
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      662
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      49
      562
    6. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      14
      496
    7. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      484
    8. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      48
      477
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      455
    10. Auto katolleen Huhtalantiellä

      Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit
      Lapua
      11
      450
    Aihe